Yig'ilish avvalida 30-iyun Yoshlar kuni munosabati bilan Toshkent shahrida Yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishda qo'shgan xissasi uchun "Silikat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi” kafedrasi katta o'qituvchisi Farrux Erkinov Toshkent shahar hokimi tashakkurnomasi hamda esdalik sovg'asi bilan taqdirlandi.
Shundan so'ng kun tartibidagi masalalar muhokama etildi. Jumladan: O'quv ishlari bo'yicha prorektor T.T.Safarovning 2023-2024 o‘quv yilida olib borilgan o‘quv jarayoni hisoboti tinglandi.
Yig'ilish davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning “Muhandislik sohalarida kadrlar tayyorlash va oliy ta’lim muassasalari faoliyatini yanada takomillashtirish masalalari” yuzasidan 2024 yil 20 iyunda o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida belgilab bergan vazifalar ijrosini ta’minlash bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan soha yo'nalishlari bo'yicha prorektorlar hisobotlari tinglandi. Shuningdek turli masalalar muhokama etildi.

Его возглавил ректор нашего института Усманов Ботир Шукуриллаевич, в нем приняли участие проректоры, деканы факультетов и члены совета.
В начале встречи, по случаю Дня молодежи 30 июня, Фаррух Эркинов, старший преподаватель кафедры «Силикатные материалы и технология редких и редких металлов» за вклад в реализацию государственной молодежной политики в города Ташкента, получил благодарственное письмо и был награжден сувениром от акима Ташкента.
После этого были обсуждены вопросы повестки дня. В частности: был заслушан отчет проректора по учебной работе Т.Т.Сафарова об учебном процессе, проведенном в 2023-2024 учебном году.
В ходе совещания Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева «Вопросы подготовки кадров инженерных направлений и дальнейшего совершенствования деятельности высших учебных заведений» по обеспечению реализации задач, поставленных видеоселектором, состоявшимся в июне 20 декабря 2024 года были заслушаны отчеты проректоров на местах. Также обсуждались различные вопросы.