Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Inno innovatsion oʻquv-ishlab chiqarish texnoparki “Inno Texnopark” o'rtasida oʻzaro hamkorlik MEMORANDUMI imzolandi.
2024-yilning 9-yanvar sanasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Xayrulla Pulatov hamda Inno innovatsion oʻquv-ishlab chiqarish texnoparki “Inno Texnopark” bosh direktori M.Q.Sultonov o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi. Ushbu uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Inno innovatsion oʻquv-ishlab chiqarish texnoparki “Inno Texnopark” o'rtasida oʻzaro hamkorlik MEMORANDUMI imzolandi.
Memorandum Zamonaviy axborot va pedagogik texnologiya muammolarini yechish, kadrlar tayyorlash, hamda ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish sohasida axborot va ish tajribasini oʻzaro almashish va boshqa hamkorliklarni o'z ichiga oladi.

On January 9, 2024, a meeting was held between the Rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology Usmonov Botir Shukurillayevich, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations Khairulla Pulatov, and the General Director of the Inno Innovative Educational and Production Technopark “Inno Technopark” M.Q.Sultonov. At this meeting, a MEMORANDUM of cooperation was signed between the Tashkent Institute of Chemical Technology and the Inno Innovative Educational and Production Technopark “Inno Technopark”.
The Memorandum includes the exchange of information and work experience and other cooperation in the field of solving problems of modern information and pedagogical technologies, training personnel, and conducting scientific and research work.