Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Inno innovatsion oʻquv-ishlab chiqarish texnoparki “Inno Texnopark” o'rtasida oʻzaro hamkorlik MEMORANDUMI imzolandi.
2024-yilning 9-yanvar sanasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Xayrulla Pulatov hamda Inno innovatsion oʻquv-ishlab chiqarish texnoparki “Inno Texnopark” bosh direktori M.Q.Sultonov o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi. Ushbu uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Inno innovatsion oʻquv-ishlab chiqarish texnoparki “Inno Texnopark” o'rtasida oʻzaro hamkorlik MEMORANDUMI imzolandi.
Memorandum Zamonaviy axborot va pedagogik texnologiya muammolarini yechish, kadrlar tayyorlash, hamda ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish sohasida axborot va ish tajribasini oʻzaro almashish va boshqa hamkorliklarni o'z ichiga oladi.

9 января 2024 года состоялась встреча ректора Ташкентского химико-технологического института Усмонова Ботира Шукуриллаевича, проректора по научной работе и инновациям Хайруллы Пулатова и генерального директора Инновационного учебно-производственного технопарка «Инно» «Инно Технопарк» М.К. Султанов. прошел. На данной встрече был подписан МЕМОРАНДУМ о сотрудничестве между Ташкентским химико-технологическим институтом и Инновационным учебно-производственным технопарком «Inno Technopark».
Меморандум предусматривает обмен информацией и опытом работы, а также иное сотрудничество в области решения проблем современных информационных и педагогических технологий, подготовки кадров, проведения научно-исследовательских работ.