2025-yilning 24-yanvar sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutida O'zbekiston Yoshlar Ittifoqi institut boshlang'ich tashkiloti yetakchisi Murodjon Bo'riyev O‘zbekiston volontyorlar assotsiatsiyasi bilan hamkorlikda imkoniyati cheklangan ijtimoiy himoyaga muhtoj bo'lgan talaba yoshlar uchun “Yoshlar ijtimoiy markazi hamda volontyorlik faoliyatining imkoniyatlari” mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi
Ushbu davra suhbatida O‘zbekiston volontyorlar assotsiatsiyasi raisi Shirin Abidova O‘zbekiston volontyorlar assotsiatsiyasi qoshida Yoshlar ijtimoiy markazi hamda volontyorlik haqida yig'ilgan yoshlarga atroflicha ma'lumot berib o'tdi.
Uchrashuv so'ngida hamkorlikda yangi loyihalarni amalga oshirish, talabalar uchun o'quv kurslari tashkil etish hamda institutda volontyorlik faoliyatini takomillashtirishga qaratilgan hamkorlik memorandumi imzolandi.

24 января 2025 года в Ташкентском химико-технологическом институте лидер первичной организации Союза молодежи Узбекистана Муроджон Бориев совместно с Ассоциацией волонтеров Узбекистана открыл «Молодежный социальный центр» и состоялся круглый стол на тему «Возможности волонтерства»
В ходе круглого стола Ширин Абидова, председатель Ассоциации волонтеров Узбекистана, предоставила собравшимся молодым людям подробную информацию о Молодежном социальном центре и волонтерской деятельности при Ассоциации волонтеров Узбекистана.
По итогам встречи был подписан меморандум о сотрудничестве, направленный на совместную реализацию новых проектов, организацию обучающих курсов для студентов, а также совершенствование волонтерской деятельности в институте.