Malaka oshirish mobaynida Qozog‘iston Respublikasi akademik А.Kuatbekov nomidagi Xalqlar Do‘stligi universiteti bilan akademik mobillik shartnomalari tuzildi. Ushbu mobillik shartnomalari asosida organik moddalar kimyoviy texnologiyasi yo‘nalishi 3-bosqichida o‘qiyotgan 2 nafar talabalarini 2024/2025 o‘quv yili bahorgi semestrida bizning institutda, xuddi shu muddatda bizning Organik moddalar kimyoviy texnologiyasi yo‘nalishi 3-bosqichida o‘qiyotgan 2 nafar talabamizni akademik А.Kuatbekov nomidagi Xalqlar Doʼstligi universitetida o‘qitish uchun yuborishga kelishib olindi.
Shuningdek universitetning o‘quv bo‘limi, fakultetlari, registrator ofisi, laboratoriya korpusi, axborot resurs markazi va kafedralari faoliyati bilan yaqindan tanishildi. Universitet prezidenti N.Kuatbekov va prorektorlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda o‘zaro hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlashga qaratilgan yo‘nalishlar muhokama qilindi.

During the advanced training, academic mobility agreements were concluded with the Peoples' Friendship University of the Republic of Kazakhstan named after Academician A. Kuatbekov. On the basis of these mobility agreements, it was agreed to send 2 students studying at the 3rd level of the Chemical Technology of Organic Substances to our institute in the spring semester of the 2024/2025 academic year, and 2 of our students studying at the 3rd level of the Chemical Technology of Organic Substances to the Peoples' Friendship University named after Academician A. Kuatbekov for the same period.
They also got acquainted with the activities of the academic department, faculties, registrar's office, laboratory building, information resource center and departments of the university. A meeting was held with the President of the University N. Kuatbekov and vice-rectors. The meeting discussed areas aimed at further strengthening mutual cooperation.