Malaka oshirish mobaynida Qozog‘iston Respublikasi akademik А.Kuatbekov nomidagi Xalqlar Do‘stligi universiteti bilan akademik mobillik shartnomalari tuzildi. Ushbu mobillik shartnomalari asosida organik moddalar kimyoviy texnologiyasi yo‘nalishi 3-bosqichida o‘qiyotgan 2 nafar talabalarini 2024/2025 o‘quv yili bahorgi semestrida bizning institutda, xuddi shu muddatda bizning Organik moddalar kimyoviy texnologiyasi yo‘nalishi 3-bosqichida o‘qiyotgan 2 nafar talabamizni akademik А.Kuatbekov nomidagi Xalqlar Doʼstligi universitetida o‘qitish uchun yuborishga kelishib olindi.
Shuningdek universitetning o‘quv bo‘limi, fakultetlari, registrator ofisi, laboratoriya korpusi, axborot resurs markazi va kafedralari faoliyati bilan yaqindan tanishildi. Universitet prezidenti N.Kuatbekov va prorektorlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda o‘zaro hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlashga qaratilgan yo‘nalishlar muhokama qilindi.

В ходе повышения квалификации заключены договоры об академической мобильности с Университетом дружбы народов Республики Казахстан имени академика А. Куатбекова. На основании данных соглашений о мобильности было принято решение направить 2 студентов, обучающихся на 3 курсе специальности «Химическая технология органических веществ», на обучение в наш институт в весеннем семестре 2024/2025 учебного года и 2 студентов, обучающихся на 3 курсе специальности «Химическая технология органических веществ», на обучение в Университете дружбы народов имени академика А. Куатбекова в этот же период.
Они также ознакомились с деятельностью учебно-методического отдела университета, факультетов, регистратуры, лабораторного корпуса, информационно-ресурсного центра и кафедр. Состоялась встреча с президентом университета Н. Куатбековым и проректорами. На встрече обсуждались направления дальнейшего укрепления взаимного сотрудничества.