Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Eng yaxshi g'oya", "Eng yaxshi loyiha", "Eng yaxshi ixtiro" hamda "Innovator ayol" Start up loyihalar tanlovi bo'lib o'tdi.
2025-yilning 5-6-fevral kunlari Toshkent kimyo-texnologiya instituti Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo'limi bilan hamkorlikda “Eng yaxshi g'oya", "Eng yaxshi loyiha", "Eng yaxshi ixtiro" hamda "Innovator ayol" Start up loyihalar tanlovi bo'lib o'tdi.
Ushbu tanlovda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori B.N.Boborajabov, Doktorantura va ilmiy tadqiqotlar bo‘limi boshlig‘i A.B.Kamolov, Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo'limi boshlig'i N.N.Xodjayeva, Biotexnologiya kafedrasi mudiri A.Normatov hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tanlovda start-up loyihalarni baholash uchun O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Biznes inkubator va startaplar bilan ishlash markazi rahbari v.v.b. Usmanov Gafurjon Shavkatovich va Ilmiy tadqiqot va grantlar bo‘limi boshlig‘i Kasimov Ikboljon Ilxomjon o‘g‘li va Shoxrux Egamnazarov, Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan Muxtarov Behzod Adil o‘g‘li va Boboqulov Shaxrillo Sharof o‘g‘li tashrif buyurishdi.
Tanlov 6-fevral kuni ham davom etadi.
2025-yilning 5-6-fevral kunlari Toshkent kimyo-texnologiya instituti Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo'limi bilan hamkorlikda “Eng yaxshi g'oya", "Eng yaxshi loyiha", "Eng yaxshi ixtiro" hamda "Innovator ayol" start up loyihalar tanlovi bo'lib o'tdi.
Ushbu tanlovda institut Akademik faoliyat bo'yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori B.N.Boborajabov, Doktorantura va ilmiy tadqiqotlar bo‘limi boshlig‘i A.B.Kamolov, Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo'limi boshlig'i N.N.Xodjayeva hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tanlovda start-up loyihalarni baholash uchun O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Biznes inkubator va startaplar bilan ishlash markazi rahbari v.v.b. Usmanov Gafurjon Shavkatovich va Boboqulov Shaxrillo Sharof o‘g‘li tashrif buyurishdi.
Ishtirokchi talabalar o'zlari tomonidan tayyorlangan start-up loyihalarni hakamlar hayatiga taqdim qilishdi va taqdimotlari bilan loyihalari mazmuni haqida batafsil ma'lumot berishdi. Loyihalar hakamlar xayati tomonidan tinglanib, kamchiliklari va yutuq tomonlari aytib o'tildi.

В Ташкентском химико-технологическом институте прошел конкурс стартап-проектов «Лучшая идея», «Лучший проект», «Лучшее изобретение» и «Женщина-новатор».
5-6 февраля 2025 года Ташкентский химико-технологический институт совместно с отделом по работе с одаренными студентами провел конкурсы стартап-проектов «Лучшая идея», «Лучший проект», «Лучшее изобретение» и «Женщина-новатор».
В конкурсе приняли участие ректор Ташкентского химико-технологического института Усмонов Ботир Шукуриллаевич, первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Б.Н.Бобораджабов, заведующий отделом докторантуры и научных исследований А.Б.Камолов, заведующий отделом по работе с одаренными студентами Н.Н.Ходжаева, заведующий кафедрой биотехнологии А.Норматов и студенты.
Оценивать стартап-проекты, участвующие в конкурсе, будет начальник Центра по работе с бизнес-инкубаторами и стартапами Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан, исполняющий обязанности начальника Центра по работе с бизнес-инкубаторами и стартапами. Визит посетили Усманов Гафурджон Шавкатович, Касымов Икболджон Илхомджон оглу, начальник отдела научных исследований и грантов, и Шохрух Эгамназаров, а также Мухтаров Бехзод Адил оглу и Бобокулов Шахрилло Шароф оглу из Агентства инновационного развития.
Соревнование продолжится 6 февраля.
5-6 февраля 2025 года Ташкентский химико-технологический институт совместно с отделом по работе с одаренными студентами провел конкурс стартап-проектов «Лучшая идея», «Лучший проект», «Лучшее изобретение» и «Женщина-новатор».
В конкурсе приняли участие проректор по учебной работе института Тойир Турсунович Сафаров, первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Б.Н. Бобораджабов, заведующий отделом докторантуры и научных исследований А.Б. Камолов, заведующий отделом по работе с одаренными студентами Н.Н. Ходжаева и студенты.
Оценивать стартап-проекты, участвующие в конкурсе, будет начальник Центра по работе с бизнес-инкубаторами и стартапами Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан, исполняющий обязанности начальника Центра по работе с бизнес-инкубаторами и стартапами. В гостях у нас побывали Усманов Гафурджон Шавкатович и Бобокулов Шахрилло Шароф оглы.
Студенты-участники представили жюри свои стартап-проекты и предоставили в своих презентациях подробную информацию о содержании своих проектов. Проекты были рассмотрены жюри, которое обсудило их сильные и слабые стороны.