2024-yilning 29-oktabr sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutiga Janubiy Koreyadan tarkibida Ulsan texnoparki prezidenti Cho Yong Shin, Kimyoviy departament direktori Kim Il Xvan, ta'minot bo'limi boshlig'i Le Xoyut bo'lgan delegatsiya tashrif buyurdi. Tashrif doirasida institut rahbariyati o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Unda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, Xalqarolashtirish va transformatsiya departamenti boshlig‘i Babaxanova Zebo Abdullayevna "Silikat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi” kafedrasi mudiri Aripova Mastura Hikmatovna, kafedra Dotsenti Farrux Erkinov, Xalqaro hamkorlik va protokol bo‘limi boshlig‘i Saidumarxon Saidaxmadovlar ishtirok etishdi.
Ulsan texnoparki delegatsiyasi bilan uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Botir Shukurillaevich Usmonov institutning ilmiy-tadqiqot va ta’lim faoliyati, shuningdek, O‘zbekiston sanoati va korxonalari bilan hamkorlik darajasi haqida ma’lumot berdi. Chirchiq va Jizzax texnoparklari, shisha va keramika korxonalari bilan hamkorlik qilish, Koreya texnoparklari misolida ilg‘or tajribalarni joriy etish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Uchrashuv so'ngida Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Ulsan texnoparki oʻrtasida oʻzaro anglashuv memorandumlari, shuningdek, TKTI "Silikat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi” kafedrasi va Ulsan texnoparki oʻrtasida oʻzaro anglashuv memorandumlari imzolandi.

29 октября 2024 года Ташкентский химико-технологический институт посетила делегация из Южной Кореи в составе президента Ульсанского технологического парка Чо Ён Шина, директора химического факультета Ким Иль Хвана и начальника отдела снабжения Ле Хойюта. В рамках визита состоялась встреча руководства института.
Ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич, проректор по научной работе и инновациям Пулатов Хайрулла Лутпуллаевич, заведующий кафедрой интернационализации и трансформации Бабаханова Зебо Абдуллаевна, заведующая кафедрой «Технология силикатных материалов и редких, редких металлов» Приняли участие Арипова Мастура Хикматовна, доцент кафедры Фаррух Эркинов, заведующий отделом международного сотрудничества и протокола Саидумархан Саидахмадов.
На встрече с делегацией Ульсанского технопарка ректор Ташкентского химико-технологического института Ботир Шукуриллаевич Усманов дал информацию о научно-исследовательской и образовательной деятельности института, а также уровне сотрудничества с отраслями и предприятиями. Узбекистана. Обсуждались возможности сотрудничества с Чирчикским и Джизакским технопарками, стекольными и керамическими предприятиями, внедрение передового опыта на примере корейских технопарков.
По итогам встречи были подписаны меморандумы о взаимопонимании между Ташкентским химико-технологическим институтом и Ульсанским технопарком, а также между кафедрой силикатных материалов и технологии редких и редких металлов ТКТИ и Ульсанским технопарком..