Xabaringiz bor joriy yilning 13-aprel sanasida O'zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o'zgarishi vazirligi tomonidan "Ekologik bilimlar kuni" munosabati bilan Eko-Zakovat tanlovi tashkil etilgan edi. Ushbu tanlovda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Sanoat ekologiyasi kafedrasining "Ekolog" klubi a'zolaridan tashkil etopgan "Kimyogar" jamoasi faxrli 1-o'rinni qo'lga kiritgan edi.
Bugun 16-aprel kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich jamoa a'zolari bilan uchrashib, ularni g'alaba bilan muborakbod etdi.
Uchrashuvda O'zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o'zgarishi vazirligi tashabbusi bilan Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Toshkent Metallurgiya zavodi hamda Zakovat intellektual klubi hamkorligida "15-aprel - Ekologik bilimlar kuni" munosabati bilan tashkil etilgan" Eko-Zakovat" musobaqasida faxrli 1-o'rinni qolga kiritgan institutning "Kimyogar" jamoasi a'zolari institut rektori Tashakkurnomasi hamda O'zbekiston Ekologik partiyasining esdalik sovg'alari bilan tantanali ravishda taqdirlandilar.

Как известно, 13 апреля текущего года Министерство экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан организовало конкурс «Эко-заковат» в связи с «Днем экологических знаний». В этом конкурсе команда «Кимёгар», сформированная из членов клуба «Эколог» кафедры промышленной экологии Ташкентского химико-технологического института, заняла почетное 1-е место.
Сегодня, 16 апреля, ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич встретился с членами команды и поздравил их с победой.
Встреча организована по инициативе Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан в сотрудничестве с Министерством высшего образования, науки и инноваций, Ташкентским металлургическим заводом и Интеллектуальным клубом «Заковат» по случаю «15 апреля - День экологических знаний». Члены команды института «Кимёгар», занявшие почетное 1 место в конкурсе «Эко-заковат», были торжественно награждены благодарственным письмом ректора института и памятными сувенирами. Экологической партии Узбекистана.