2025-yilning 20-fevral sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutining Sanoat muhandisligi va menejmenti fakultetida rektor Usmonov Botir Shukurillayevich ishtirokida talabalar bilan "Rahbar va talaba-yoshlar" ochiq muloqoti bo'lib o'tdi.
Unda B.Sh.Usmonov davlatimiz tomonidan yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar va ta’lim sohasidagi islohotlar haqida gapirib o‘tdi. Kelajak egasi sifatida bugungi kun yoshlarini tinimsiz ravishda o‘z ustida ishlashga, mustahkam ilm olishga, xorijiy tillarni o‘rganishga, yurt ravnaqi yo‘lida maqsadga intilishga chaqirdi.
Shuningdek, bitiruvchi talaba yoshlarning ta’lim jarayonidagi ishtiroki, ularning orzu-intilishlari va kelajakka bo‘lgan qarashlari haqida reja va fikrlarini tingladi. Talabalarning bevosita ishga joylashishi haqida kerakli tavsiyalar berib o‘tildi. Ochiq muloqot shaklida kechgan uchrashuvda institutimiz rektori yoshlarga yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanishni, o'z oldiga maqsad qo'yib unga intilishni, magistratura, doktoranturalarda o'qib, ilmiy izlanishlar olib borish bo'yicha tavsiyalar berdi.

На факультете промышленной инженерии и менеджмента Ташкентского химико-технологического института состоялся открытый диалог «Лидер и студенческая молодежь».
20 февраля 2025 года состоялся открытый диалог «Лидер и студенческая молодежь» со студентами факультета промышленной инженерии и менеджмента Ташкентского химико-технологического института, при участии ректора Усмонова Ботира Шукуриллаевича.
В то время Б.Ш.Усманов рассказал о возможностях, созданных нашим государством для молодежи, и реформах в сфере образования. Как носители будущего, он призвал сегодняшнюю молодежь неустанно работать над собой, получать солидное образование, изучать иностранные языки и стремиться к процветанию страны.
Выпускник также выслушал планы и мысли молодых людей об их участии в образовательном процессе, их мечтах и ​​стремлениях, а также их видении будущего. Даны необходимые рекомендации по прямому трудоустройству студентов. В ходе встречи, которая прошла в форме открытого диалога, ректор нашего института дал рекомендации, как максимально использовать созданные возможности для молодежи, ставить цели и стремиться к ним, обучаться в магистратуре и докторантуре, проводить научные исследования.