2025-yilning 20-fevral sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutining Sanoat muhandisligi va menejmenti fakultetida rektor Usmonov Botir Shukurillayevich ishtirokida talabalar bilan "Rahbar va talaba-yoshlar" ochiq muloqoti bo'lib o'tdi.
Unda B.Sh.Usmonov davlatimiz tomonidan yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar va ta’lim sohasidagi islohotlar haqida gapirib o‘tdi. Kelajak egasi sifatida bugungi kun yoshlarini tinimsiz ravishda o‘z ustida ishlashga, mustahkam ilm olishga, xorijiy tillarni o‘rganishga, yurt ravnaqi yo‘lida maqsadga intilishga chaqirdi.
Shuningdek, bitiruvchi talaba yoshlarning ta’lim jarayonidagi ishtiroki, ularning orzu-intilishlari va kelajakka bo‘lgan qarashlari haqida reja va fikrlarini tingladi. Talabalarning bevosita ishga joylashishi haqida kerakli tavsiyalar berib o‘tildi. Ochiq muloqot shaklida kechgan uchrashuvda institutimiz rektori yoshlarga yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanishni, o'z oldiga maqsad qo'yib unga intilishni, magistratura, doktoranturalarda o'qib, ilmiy izlanishlar olib borish bo'yicha tavsiyalar berdi.

On February 20, 2025, an open dialogue "Leader and Student-Youth" was held with students at the Faculty of Industrial Engineering and Management of the Tashkent Institute of Chemical Technology with the participation of Rector Usmanov Botir Shukurillaevich.
At it, B.Sh.Usmanov spoke about the opportunities created by our state for young people and reforms in the field of education. As the future owners, he called on today's youth to work tirelessly on themselves, get solid knowledge, learn foreign languages, and strive for the development of the country.
Also, the graduate listened to the plans and opinions of young people about their participation in the educational process, their dreams and aspirations, and their vision for the future. Necessary recommendations were made regarding the direct employment of students. During the meeting, which took place in the form of an open dialogue, the rector of our institute gave recommendations on how to make the most of the opportunities created for young people, set goals and strive for them, study at master's and doctoral programs, and conduct scientific research.