2025-yilning 14-fevral sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutining Kimyoviy injiniring fakulteti dekani Sh.B.Buxorov boshchiligida “Yuqori molekulyar birikmalar va plastmassalar texnologiyasi” kafedrasi mudiri R.I. Adilov, “Texnologik mashina va jihozlar” kafedrasi dotsenti E. Maulyanov, "Noorganik moddalar kimyoviytexnologiyasi" kafedrasi dotsenti B. To'raqulov, "Silikat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi" kafedrasi katta o'qituvchisi U. Yahyayevlar "Texnikum faoliyatini yanada rivojlantirish, ta'lim sifatini oshirish hamda ish beruvchilar bilan hamkorligini yanada kuchaytirish bo'yicha YO'L XARITASI" ijrosi yuzasidan Angren texnologiyalar texnikumiga tashrif buyurdilar.
Tashrif doirasida texnikumdagi ta’lim jarayonlari, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar va muassasaning umumiy faoliyati bilan tanishdilar. Shuningdek, ta’lim sifatini oshirish, infratuzilmani takomillashtirish va talabalar uchun qulayliklarni yaxshilash masalalari muhokama qilindi. Muhokamalar natijasida ta’lim sifatini oshirishga yo‘naltirilgan qator amaliy takliflar bildirildi, ishlar rejalashtirildi.
Shuningdek kelishilgan chora-tadbirlar rejasiga asosan dual ta'limga bitiruvchilarni ishlab chiqarishdan ajralmagan holda qabul qilish, texnkkum bitiruvchilarini 2-bosqichdan o'qishga qabul qilish, hamkorlikda o'quv uslubiy adabiyotlar chop etish, o'qituvchilar va o'quvchilar uchun master-klass va seminarlar tashkil etish, bitiruvchilar uchun institutimizda ochiq eshiklar kunini tashkil etish kabi masalalar kelishib olindi.
Tashrif so'ngida kafedra professor-o'qituvchilari tomonidan chop etilgan darslik va o'quv qo'llanmalar texnikum Axborot resurs markaziga topshirildi.

The 158th Presidential Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 16, 2024 is in effect.
On February 14, 2025, under the leadership of Sh.B. Bukhorov, Dean of the Faculty of Chemical Engineering of the Tashkent Institute of Chemical Technology, the head of the department "Technology of High Molecular Compounds and Plastics" R.I. Adilov, associate professor of the department "Technological Machines and Equipment", E. Maulyanov, associate professor of the department "Chemical Technology of Inorganic Substances" B. Turakulov, senior lecturer of the department "Technology of Silicate Materials and Rare and Rare Metals" U. Yahyayev visited the Angren Technological College in connection with the implementation of the "ROADMAP for further development of the activities of the college, improving the quality of education and further strengthening cooperation with employers".
As part of the visit, they got acquainted with the educational processes at the college, the conditions created for students and the general activities of the institution. Also, issues of improving the quality of education, improving infrastructure and improving amenities for students were discussed. As a result of the discussions, a number of practical proposals were made and work was planned to improve the quality of education.
Also, based on the agreed action plan, issues such as accepting graduates into dual education without separating them from production, accepting graduates of technical schools from the 2nd stage, jointly publishing educational methodological literature, organizing master classes and seminars for teachers and students, and organizing an open day for graduates at our institute were agreed upon.
At the end of the visit, textbooks and study guides published by the professors and teachers of the department were handed over to the Information Resource Center of the technical school.