2024-yilning 23-may kuni Toshkent shahridagi Navro‘z bog‘ida “Toshkent bitiruvchilari va talaba-yoshlari” loyihasi doirasida “Talaba-yoshlar gastronomik va pazandachilik festivali” bo'lib o'tdi.
Unda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo’ng’irotboy Sharipov, poytaxt hokimi o‘rinbosari Durdona Rahimova, Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich boshchiligida institut jamoasi va boshqa mas'ullar ishtirok etishdi.
Bog‘da barcha respublika hududlari madaniyati va urf-odatlari jam bo‘ldi. Tadbirda qoraqalpoqcha kuy-qo‘shiqlar, xorazmcha va surxoncha raqslar, vodiyning to‘y-tomoshalari haqiqiy bayramona kayfiyat ulashdi. Eng muhimi, kelganlar, yoshlar xursand bo‘lishdi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti jamoasi Toshkent shahar milliy urf-odatlari, kuy-qo'shiqlari, an'analari va milliy taomlarini tashrif buyuruvchi mehmonlarga namoyon etdilar.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo’ng’irotboy Sharipov va poytaxt hokimi o‘rinbosari Durdona Rahimovalar ham Toshkent kimyo-texnologiya instituti jamoasi tomonidan tashkil etilgan Toshkent shaharning urf-odatlari, milliy qadriyat va an’analari bilan tanishdilar. Shuningdek qo'noqda chet ellik mehmonlar ham mehmon bo'lib, Toshkent shaharning urf-odatlari, milliy qadriyat va an’analari bilan tanishdilar.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo’ng’irotboy Sharipovni 25-may soat 18:00da bo'lib o'tadigan Hisobot konsertiga taklif etdi.

Команда Ташкентского химико-технологического института приняла участие в Гастрономическом и кулинарном фестивале студентов и молодежи.
23 мая 2024 года в парке Навруз города Ташкента в рамках проекта «Ташкентские выпускники и студенты-молодежь» состоялся «Студенчески-молодежный гастрономический и кулинарный фестиваль».
В нем приняли участие министр высшего образования, науки и инноваций Кунгиротбой Шарипов, заместитель акима столицы Дурдона Рахимова, ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич и другие официальные лица.
В саду собрались культура и традиции всех регионов республики. Настоящее праздничное настроение на мероприятии создали каракалпакские песни, хорезмийские и сурханские танцы, свадебные зрелища долины. Самое главное, что пришедшая молодежь была счастлива.
Коллектив Ташкентского химико-технологического института продемонстрировал гостям национальные обычаи, песни, традиции и национальные блюда города Ташкента.
Министр высшего образования, науки и инноваций Кунгиротбой Шарипов и заместитель акима столицы Дурдона Рахимова ознакомились с обычаями, национальными ценностями и традициями города Ташкента, организованные коллективом Ташкентского химико-технологического института. Также иностранные гости побывали в гостях и ознакомились с традициями, национальными ценностями и традициями города Ташкента.
Ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич пригласил министра высшего образования, науки и инноваций Кунгиротбоя Шарипова на Отчетный концерт, который состоится 25 мая в 18:00.