Toshkent kimyo-texnologiya institutining Neft va gaz texnologiyalari fakultetida "Rahbar va talaba-yoshlar" ochiq muloqoti bo'lib o'tdi.
025-yilning 20-fevral sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutining Neft va gaz texnologiyalari fakultetida Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor Safarov Toyir Tursunovich ishtirokida talabalar bilan "Rahbar va talaba-yoshlar" ochiq muloqoti bo'lib o'tdi.
Unda joriy yilning 14-fevral kuni Prezidentimiz yoshlar bilan oʻtkazgan uchrashuvda ilgari surilgan tashabbuslar, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar va yangi islohotlar haqida fikr almashdi.
Shuningdek, uchrashuv davomida institut talabalari o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi. Ta’lim sifati, amaliyot jarayonlari, ilmiy tadqiqotlarga kengroq jalb etish, xorijiy tillarni o‘rganish va xalqaro almashinuv dasturlarida ishtirok etish kabi mavzularda muhokamalar olib borildi.

An open dialogue "Leader and Student Youth" was held at the Faculty of Oil and Gas Technologies of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
On February 20, 2025, an open dialogue "Leader and Student-Youth" was held with students at the Faculty of Oil and Gas Technologies of the Tashkent Institute of Chemical Technology with the participation of Safarov Toyir Tursunovich, Vice-Rector for Academic Affairs.
At the meeting, the President exchanged views on the initiatives put forward at the meeting with young people on February 14 of this year, the opportunities created for young people, and new reforms.
Also, during the meeting, students of the institute asked questions of interest to them. Discussions were held on topics such as the quality of education, internship processes, wider involvement in scientific research, learning foreign languages, and participation in international exchange programs.