Ro‘yxatdan o‘tish va to‘lov muddati: 2024 yil 07 aprel
TOSHKENT 2-XALQARO ZAMONAVIY BILIMLAR KONGRESSIDA siz tezisingizni belgilangan muddatdan kechiktirmay taqdim qilishingiz kerak, ya’ni 2024-yil 01 aprel sizga tezis qabul qilinganligi to‘g‘risida bildirishnoma yuboriladi. Ro‘yxatdan o‘tish to‘lovini to‘laganingizdan so‘ng taqdimotingiz tasdiqlanadi.
Taqdim etish jarayoni va keyingi jarayonni osonlashtirish uchun Sizdan berilgan ko‘rsatmalar, ma’lumotlar, maslahatlar va shartlarga amal qilish so‘raladi.
Kongress tillari: ingliz, o‘zbek, rus va turk.
Iltimos, annotatsiyani info@scienceuzbekistan.org elektron manziliga 2024 yil 30 aprelgaça yuboring. Hujjat topshirilgandan so‘ng sizga uch ish kuni ichida elektron pochta orqali annotatsiya qabul qilinganligi haqida xabar beriladi.
Annotatsiya uchun qabul qilinadigan so‘z diapazoni 250 – 300 tani tashkil qiladi. Ushbu so‘z chegarasiga to‘g‘ri kelmaydigan tezislar qayta ko‘rib chiqish uchun so‘raladi. Iltimos, berilgan referat shablonini yuklab oling va Sizdan annotatsiya topshirishingiz uchun formatga diqqat bilan amal qilishingiz so‘raladi. Belgilangan formatga to‘g‘ri kelmaydigan annotatsiyalar rad etiladi. Kongressning asosiy tili ingliz tilidir, siz tezisingizni konferensiyaning boshqa tillarida ham taqdim etishingiz mumkin.
Ilmiy maqolaning mazmuni, maqsadi, metodologiyasi, natijalari va xulosasini o‘z ichiga olgan ma’lumotlarning to‘liq xulosasi hisoblanuvchi annotatsiya (to‘liq annotatsiya)ni yuborishingizni tavsiya qilamiz.
Qo‘lyozmalar annotatsiyalari 2 tilda - ingliz tilida hamda o‘zbek, rus yoki turk tillaridan birida bo‘lishi kerak.
Annotatsiya bilan birga qisqacha tarjimayi holingizni yuborishingizni so‘raymiz.
Kongressda o‘z o‘rinlaringizni band qilish hamda Early Bird tariflariga ega bo‘lish uchun topshirish muddati tugashidan ancha oldin yuboring.
Annotatsiyangiz olinganidan keyin ikki-uch hafta ichida ekspert tekshiruvidan o‘tkaziladi. Xalqaro ilmiy qo‘mita sizning ilmiy maqolangizni ko‘rib chiqadi. Kongress raisi ilmiy qo‘mitaga rahbarlik qiladi va annotatsiyalar bo‘yicha yakuniy qaror uning tomonidan qabul qilinadi.
Ilmiy maqolani qabul qilish yoki rad etish sizga taqrizchining xulosalari bilan yuboriladi. Agar maqola qayta ko‘rib chiqilishi kerak bo‘lsa, qayta ko‘rib chiqilgan ilmiy maqola bir hafta ichida qayta yuborilishi kerak.
KONGRESGA RO‘YXATDAN O‘TISH TO‘LOV BADALI
Onlayn ishtirok etish to‘lovi (O‘zbekiston): Bitta maqola uchun 150 ming so‘m, ikkita maqola uchun 250 ming so‘m
Oflayn ishtirok etish to‘lovi (O‘zbekiston): Bitta maqola uchun 200 ming so‘m, ikkita maqola uchun 300 ming so‘m
Onlayn ishtirok etish to‘lovi (Chet davlatlar): Bitta maqola uchun 25 Dollar, ikkita maqola uchun 50 Dollar
Oflayn ishtirok etish to‘lovi (Chet davlatlar): Bitta maqola uchun 50 Dollar, ikkita maqola uchun 100 Dollar
O‘zbekistonlik ishtirokchilar uchun to‘lov Toshkent kimyo-texnologiya institutininng quyidagi hisob raqamiga bank yoki PayMe orqali o‘tkaziladi va to‘langan pul haqidagi chek +998 90 944 81 64 (WhatsApp) Tavaldieva Gulbaxar nomidagi raqamga yuborilishi kerak

Срок регистрации и оплаты: 07 апреля 2024 г.
На 2-м ТАШКЕНТСКОМ МЕЖДУНАРОДНОМ КОНГРЕССЕ СОВРЕМЕННЫХ ЗНАНИЙ Вам необходимо представить диссертацию не позднее установленного срока, то есть 1 апреля 2024 года Вам будет направлено уведомление о принятии диссертации. Ваша заявка будет подтверждена после оплаты регистрационного взноса.
Вам предлагается следовать инструкциям, информации, советам и условиям, предоставленным для облегчения процесса подачи и последующего процесса.
Языки конгресса: английский, узбекский, русский и турецкий.
Пожалуйста, отправьте тезисы на адрес info@scienceuzbekistan.org до 30 апреля 2024 г. После подачи документа вы получите уведомление по электронной почте о том, что аннотация получена в течение трех рабочих дней.
Допустимый диапазон слов для аннотации – 250–300. Тезисы, не соответствующие этому ограничению по количеству слов, будут отправлены на доработку. Пожалуйста, загрузите предоставленный шаблон тезисов, и вам будет предложено внимательно следовать формату при подаче тезисов. Аннотации, не соответствующие указанному формату, будут отклонены. Основной язык конференции – английский, также вы можете представить свою диссертацию на других языках конференции.
Рекомендуем предоставить реферат (полный реферат), представляющий собой полное изложение данных, включая содержание, цель, методологию, результаты и заключение научной статьи.
Рефераты рукописей должны быть на двух языках – английском и одном из узбекских, русских или турецких.
Пожалуйста, пришлите краткую биографию вместе с аннотацией.
Подайте заявку заблаговременно до крайнего срока подачи, чтобы зарезервировать место на Конгрессе и получить раннюю цену.
Ваша тезисы будут рецензированы в течение двух-трех недель с момента получения. Международный научный комитет рассмотрит вашу научную статью. Председатель съезда возглавляет научный комитет и принимает окончательное решение по аннотациям.
Принятие или отклонение научной статьи будет направлено Вам вместе с выводами рецензента. В случае необходимости доработки статьи доработанная научная статья должна быть представлена ​​повторно в течение одной недели.
РЕГИСТРАЦИОННЫЙ ВЗНОС НА КОНГРЕСС
Взнос за онлайн-участие (Узбекистан): 150 000 сум за одну статью, 250 000 сум за две статьи.
Стоимость оффлайн-участия (Узбекистан): 200 000 сум за одну статью, 300 000 сум за две статьи.
Стоимость онлайн-участия (Зарубежье): 25 долларов США за одну статью, 50 долларов США за две статьи.
Стоимость оффлайн-участия (Зарубежье): 50$ за одну статью, 100$ за две статьи.
Для участников из Узбекистана оплата должна быть переведена на следующий счет Ташкентского химико-технологического института через банк или PayMe, а чек на оплаченные деньги должен быть отправлен на номер Тавалдиевой Гульбахар +998 90 944 81 64 (WhatsApp )