Ro‘yxatdan o‘tish va to‘lov muddati: 2024 yil 07 aprel
TOSHKENT 2-XALQARO ZAMONAVIY BILIMLAR KONGRESSIDA siz tezisingizni belgilangan muddatdan kechiktirmay taqdim qilishingiz kerak, ya’ni 2024-yil 01 aprel sizga tezis qabul qilinganligi to‘g‘risida bildirishnoma yuboriladi. Ro‘yxatdan o‘tish to‘lovini to‘laganingizdan so‘ng taqdimotingiz tasdiqlanadi.
Taqdim etish jarayoni va keyingi jarayonni osonlashtirish uchun Sizdan berilgan ko‘rsatmalar, ma’lumotlar, maslahatlar va shartlarga amal qilish so‘raladi.
Kongress tillari: ingliz, o‘zbek, rus va turk.
Iltimos, annotatsiyani info@scienceuzbekistan.org elektron manziliga 2024 yil 30 aprelgaça yuboring. Hujjat topshirilgandan so‘ng sizga uch ish kuni ichida elektron pochta orqali annotatsiya qabul qilinganligi haqida xabar beriladi.
Annotatsiya uchun qabul qilinadigan so‘z diapazoni 250 – 300 tani tashkil qiladi. Ushbu so‘z chegarasiga to‘g‘ri kelmaydigan tezislar qayta ko‘rib chiqish uchun so‘raladi. Iltimos, berilgan referat shablonini yuklab oling va Sizdan annotatsiya topshirishingiz uchun formatga diqqat bilan amal qilishingiz so‘raladi. Belgilangan formatga to‘g‘ri kelmaydigan annotatsiyalar rad etiladi. Kongressning asosiy tili ingliz tilidir, siz tezisingizni konferensiyaning boshqa tillarida ham taqdim etishingiz mumkin.
Ilmiy maqolaning mazmuni, maqsadi, metodologiyasi, natijalari va xulosasini o‘z ichiga olgan ma’lumotlarning to‘liq xulosasi hisoblanuvchi annotatsiya (to‘liq annotatsiya)ni yuborishingizni tavsiya qilamiz.
Qo‘lyozmalar annotatsiyalari 2 tilda - ingliz tilida hamda o‘zbek, rus yoki turk tillaridan birida bo‘lishi kerak.
Annotatsiya bilan birga qisqacha tarjimayi holingizni yuborishingizni so‘raymiz.
Kongressda o‘z o‘rinlaringizni band qilish hamda Early Bird tariflariga ega bo‘lish uchun topshirish muddati tugashidan ancha oldin yuboring.
Annotatsiyangiz olinganidan keyin ikki-uch hafta ichida ekspert tekshiruvidan o‘tkaziladi. Xalqaro ilmiy qo‘mita sizning ilmiy maqolangizni ko‘rib chiqadi. Kongress raisi ilmiy qo‘mitaga rahbarlik qiladi va annotatsiyalar bo‘yicha yakuniy qaror uning tomonidan qabul qilinadi.
Ilmiy maqolani qabul qilish yoki rad etish sizga taqrizchining xulosalari bilan yuboriladi. Agar maqola qayta ko‘rib chiqilishi kerak bo‘lsa, qayta ko‘rib chiqilgan ilmiy maqola bir hafta ichida qayta yuborilishi kerak.
KONGRESGA RO‘YXATDAN O‘TISH TO‘LOV BADALI
Onlayn ishtirok etish to‘lovi (O‘zbekiston): Bitta maqola uchun 150 ming so‘m, ikkita maqola uchun 250 ming so‘m
Oflayn ishtirok etish to‘lovi (O‘zbekiston): Bitta maqola uchun 200 ming so‘m, ikkita maqola uchun 300 ming so‘m
Onlayn ishtirok etish to‘lovi (Chet davlatlar): Bitta maqola uchun 25 Dollar, ikkita maqola uchun 50 Dollar
Oflayn ishtirok etish to‘lovi (Chet davlatlar): Bitta maqola uchun 50 Dollar, ikkita maqola uchun 100 Dollar
O‘zbekistonlik ishtirokchilar uchun to‘lov Toshkent kimyo-texnologiya institutininng quyidagi hisob raqamiga bank yoki PayMe orqali o‘tkaziladi va to‘langan pul haqidagi chek +998 90 944 81 64 (WhatsApp) Tavaldieva Gulbaxar nomidagi raqamga yuborilishi kerak

Registration and payment deadline: April 07, 2024
At the 2nd TASHKENT INTERNATIONAL CONGRESS OF MODERN KNOWLEDGE, you should submit your thesis no later than the deadline, that is, on April 1, 2024, you will be sent a notification about the acceptance of the thesis. Your submission will be confirmed after you pay the registration fee.
You are requested to follow the instructions, information, advice and terms provided to facilitate the submission process and the subsequent process.
Languages of the congress: English, Uzbek, Russian and Turkish.
Please send the abstract to info@scienceuzbekistan.org by April 30, 2024. After submitting the document, you will be notified by email that the annotation has been received within three working days.
The acceptable word range for an abstract is 250-300. Abstracts that do not meet this word limit will be requested for revision. Please download the provided abstract template and you are requested to follow the format carefully for your abstract submission. Annotations that do not conform to the specified format will be rejected. The main language of the conference is English, you can also present your thesis in other languages of the conference.
We recommend that you submit an abstract (full abstract), which is a complete summary of the data, including the content, purpose, methodology, results, and conclusion of the scientific article.
Abstracts of manuscripts should be in 2 languages - English and one of Uzbek, Russian or Turkish.
Please send a brief biography along with the abstract.
Submit well in advance of the submission deadline to reserve your seat at the Congress and get Early Bird rates.
Your abstract will be peer-reviewed within two to three weeks of receipt. The international scientific committee will review your scientific article. The chairman of the congress heads the scientific committee, and the final decision on the annotations is made by him.
Acceptance or rejection of the scientific article will be sent to you with the reviewer's conclusions. If the article needs to be revised, the revised scientific article must be resubmitted within one week.
CONGRESS REGISTRATION FEE
Online participation fee (Uzbekistan): 150,000 soums for one article, 250,000 soums for two articles
Offline participation fee (Uzbekistan): 200,000 soums for one article, 300,000 soums for two articles
Online participation fee (Foreign countries): $25 for one article, $50 for two articles
Offline participation fee (Foreign countries): $50 for one article, $100 for two articles
For participants from Uzbekistan, the payment should be transferred to the following account of the Tashkent Institute of Chemical Technology via bank or PayMe, and the check for the paid money should be sent to the number named Tavaldieva Gulbakhar +998 90 944 81 64 (WhatsApp)