18-20may kunlari 25-Xalqaro “O‘zbekiston neft va gaz” ko‘rgazmasi hamda “3-Xalqaro Energetika forumi”bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 18-20-may kunlari 25-Xalqaro “O‘zbekiston neft va gaz” ko‘rgazmasi hamda “3-Xalqaro Energetika forumi” doirasida tashkil etilgan “Yosh olimlar ilmiy faoliyat hududi”, “Yosh olimlar seminari” hamda “Keys chempionati” intellektual jamoaviy o‘yinida Toshkent kimyo-texnologiya instituti talaba-yoshlari ham ishtirok etishdi.
.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti nomidan “Keys chempionati” intellektual jamoaviy o‘yinida "Neftni qayta ishlash kimyoviy texnologiyasi va Gazni qayta ishlash kimyoviy texnologiyasi" kafedralari iqtidorli talaba yoshlaridan tashkil topgan “Young technologists” va “Brain storm” jamoalari ishtirok etishdi.
Shuningdek, “Yosh olimlar ilmiy faoliyat hududi” va “Yosh olimlar seminari” dasturlari doirasida Neftni qayta ishlash kimyoviy texnologiyasi kafedrasi magistrant yosh olimlari Yulduz Yuldasheva “Prospects for obtaining alternative fuels from biogas” mavzusi bilan va Tursinay Kongratbaeva “Mayda dispersli grafit va uning modifikatsiyalarini surkov moylariga antifriksion qo‘shimcha sifatida o‘rganish” mavzulari bilan faol ishtirok etishdi va sertifikatlar bilan taqdirlanishdi.

18-20 мая состоялись 25-я Международная выставка «Нефть и газ Узбекистана» и «3-й Международный энергетический форум».
18-20 мая т.г. в рамках 25-й Международной выставки «Нефть и газ Узбекистана» и «3-го Международного энергетического форума В интеллектуальной командной игре также приняли участие студенты Ташкентского химико-технологического института.
В интеллектуальной командной игре «Case Championship» от имени Ташкентского химико-технологического института Участвовали команды «Молодые технологи» и «Мозговой штурм», состоящие из талантливых студентов кафедр «Химическая технология переработки нефти» и «Химическая технология переработки газа».
Также в рамках программ «Направление научной деятельности молодых ученых» и «Семинар молодых ученых» молодые ученые кафедры химической технологии нефтепереработки Юлдуз Юлдашева с темой «Перспективы получения альтернативных видов топлива из биогаза» и Турсинай Конгратбаева «Графит мелкодисперсный и его модификации активно участвовали в теме «Исследование в качестве антифрикционной присадки к маслам» и были награждены сертификатами.