18-20may kunlari 25-Xalqaro “O‘zbekiston neft va gaz” ko‘rgazmasi hamda “3-Xalqaro Energetika forumi”bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 18-20-may kunlari 25-Xalqaro “O‘zbekiston neft va gaz” ko‘rgazmasi hamda “3-Xalqaro Energetika forumi” doirasida tashkil etilgan “Yosh olimlar ilmiy faoliyat hududi”, “Yosh olimlar seminari” hamda “Keys chempionati” intellektual jamoaviy o‘yinida Toshkent kimyo-texnologiya instituti talaba-yoshlari ham ishtirok etishdi.
.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti nomidan “Keys chempionati” intellektual jamoaviy o‘yinida "Neftni qayta ishlash kimyoviy texnologiyasi va Gazni qayta ishlash kimyoviy texnologiyasi" kafedralari iqtidorli talaba yoshlaridan tashkil topgan “Young technologists” va “Brain storm” jamoalari ishtirok etishdi.
Shuningdek, “Yosh olimlar ilmiy faoliyat hududi” va “Yosh olimlar seminari” dasturlari doirasida Neftni qayta ishlash kimyoviy texnologiyasi kafedrasi magistrant yosh olimlari Yulduz Yuldasheva “Prospects for obtaining alternative fuels from biogas” mavzusi bilan va Tursinay Kongratbaeva “Mayda dispersli grafit va uning modifikatsiyalarini surkov moylariga antifriksion qo‘shimcha sifatida o‘rganish” mavzulari bilan faol ishtirok etishdi va sertifikatlar bilan taqdirlanishdi.

On May 18-20 of this year, "Young scientists scientific activity area", "Young scientists seminar" and "Case championship" organized within the framework of the 25th International "Oil and Gas of Uzbekistan" exhibition and the "3rd International Energy Forum" "students of the Tashkent Institute of Chemical Technology also took part in the intellectual team game.
"Young technologists" and "Brain storm" teams, consisting of talented students of the departments of "Chemical Technology of Oil Processing and Chemical Technology of Gas Processing" took part in the intellectual team game "Case Championship" on behalf of the Tashkent Institute of Chemical Technology
Also, within the framework of the "Young scientists' scientific activity area" and "Young scientists' seminar" programs, young scientists of the Department of Oil Refining Chemical Technology Yulduz Yuldasheva with the topic "Prospects for obtaining alternative fuels from biogas" and Tursinay Kongratbaeva "Finely dispersed graphite and its modifications actively participated with the topics "study as an antifriction additive for oils" and were awarded with certificates.