Belorussiya davlat texnologiya universitetida o'qishini davom ettirishga kelgan Talabalar yashash sharoitlari bilan tanishildi, Yog'ochsozlik va yog'ochni qayta ishlash kafedrasi mudiri Igor Konstantinovich Bojelko hamroxligida talabalarga universitet o'quv binolari tanishtirildi.
2023-yil 25-avgust kuni kuning ikkinchi yarmida Polosk davlat universiteti rektori Yuriy Yatsentovich Romanovskiy va Brest davlat universiteti rektori Yuriy Petrovich Golubev bilan uchrashuv o'tkazildi, uchrashuvda Neft va gaz yo'nalishida qo'shma ta'lim dasturlari asosida kadrlar tayyorlash soxasidagi amalga oshiriladigan ishlar hamda ilmiy tadqiqot yo'nalishida qo'shma loyixalar tayyorlash bo'yicha kelishuvlar amalga oshirildi.

Студентов, приехавших продолжить обучение в БГТУ, в сопровождении заведующего кафедрой деревообработки и деревообработки Божелко Игоря Константиновича ознакомили с условиями проживания, студенты ознакомились с учебными корпусами университета.
25 августа 2023 года во второй половине дня состоялась встреча с ректором Полоского государственного университета Юрием Яцентовичем Романовским и ректором Брестского государственного университета Юрием Петровичем Голубевым и договоренности о подготовке совместных проектов в области научных исследований. исследования были реализованы.