Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2023-yil 6-martdagi 44-son buyrug‘iga asosan professional ta'lim muassasalariga ilmiy va metodik jihatdan yordam berish ishlarini muvofiqlashtirish maqsadida, 2024-yil 11-may kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti "Oziq-ovqat va parfyumeriya-kosmetika mahsulotlari texnologiyasi" kafedrasiga Toshkent imkoniyati cheklangan shaxslar uchun ixtisoslashtirilgan 2-son kasb-hunar maktabining о‘qituvchi va о‘quvchilari tashrif buyurishdi.
Toshkent kimyo-texnologiya institutining o’quv ishlari bo’yicha prorektor prof. T.T.Safarov hamda Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti, "Oziq-ovqat va parfyumeriya-kosmetika mahsulotlari texnologiyasi" kafedrasi professor-o'qituvchilari D.X.Maxmudova, A.I.Miralimova, Z.A.Karimova va 26-20 gurux talabalari S.Xojiakbarova, S.Tojimurodova ishtirokida Toshkent imkoniyati cheklangan shaxslar uchun ixtisoslashtirilgan 2-son kasb-hunar maktabining о‘qituvchi va о‘quvchilariga master klass mashg'ulot o'tkazishdi.

Pursuant to the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation No. 44 of March 6, 2023, in order to coordinate scientific and methodical assistance to professional educational institutions, on May 11, 2024, the Tashkent Institute of Chemical Technology " "Technology of food and perfumery-cosmetic products" department was visited by teachers and students of Tashkent specialized vocational school No. 2 for persons with disabilities.
Vice-rector for academic affairs of the Tashkent Institute of Chemical Technology, prof. Tashkent with the participation of T.T. Safarov and professors of the Faculty of Food Technology, Department of "Technology of Food and Perfumery-Cosmetics Products" D.Kh. Makhmudova, A.I. Miralimova, Z.A. Karimova and students of group 26-20 S. Khojiakbarova, S. Tojimurodova a master class was held for the teachers and students of the specialized vocational school No. 2 for persons with disabilities.