Uchrashuvga Toshkent kimyo-texnologiya institutining Хalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori Babaxanova Zebo Abdullaevna, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Pulatov Xayrulla Lutpullayevich va institutning professor-o'qituvchilari qatnashishdi.
Kamerino Universtiteti tomonidan Хalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor Emanuele Tondi va xalqaro aloqalar bo‘limi xodimi Marta Aureli va Oliy ta'lim menejeri Annalisa Albanesi ishtirok etdi.
Uchrashuvning asosiy maqsadlari:
1. Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Kamerino universiteti o‘rtasidagi hamkorlikni muhokama etish.
2. Talabalar va hodimlarning o‘zaro almashuv dasturlarini muhokama qilish.
3. Toshkent kimyo-texnologiya institutining ilmiy-o‘quv laboratoriyalari va texnoparki bilan tanishish.
Ushbu uchrashuv Italiya universitetlari bilan hamkorlikni kengaytirish va mustahkamlashga imkon beradi. Bu ikki oliygoh o‘rtasidagi ta’lim va ilmiy aloqalarni mustahkamlash, shuningdek, yangi loyihalar yaratish uchun yangi yo‘nalishlarni ochib beradi.

23 сентября 2024 года состоялась встреча с представителями Ташкентского химико-технологического института и итальянского университета Камерино.
На встрече присутствовали проректор по международному сотрудничеству Ташкентского химико-технологического института Бабаханова Зебо Абдуллаевна, проректор по научной работе и инновациям Пулатов Хайрулла Лутпуллаевич, а также профессора и преподаватели института.
От Университета Камерино на мероприятии присутствовали проректор по международному сотрудничеству Эмануэле Тонди, менеджер по международным связям Марта Аурели и менеджер по высшему образованию Анналиса Альбанези.
Основные цели встречи:
1. Обсуждение вопросов сотрудничества между Ташкентским химико-технологическим институтом и Камеринским университетом.
2. Обсудить программы обмена студентами и сотрудниками.
3. Знакомство с научно-учебными лабораториями и технологическим парком Ташкентского химико-технологического института.
Данная встреча позволяет расширить и укрепить сотрудничество с итальянскими университетами. Это открывает новые направления для укрепления образовательных и научных связей между двумя университетами, а также для создания новых проектов.