Uchrashuvga Toshkent kimyo-texnologiya institutining Хalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori Babaxanova Zebo Abdullaevna, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Pulatov Xayrulla Lutpullayevich va institutning professor-o'qituvchilari qatnashishdi.
Kamerino Universtiteti tomonidan Хalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor Emanuele Tondi va xalqaro aloqalar bo‘limi xodimi Marta Aureli va Oliy ta'lim menejeri Annalisa Albanesi ishtirok etdi.
Uchrashuvning asosiy maqsadlari:
1. Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Kamerino universiteti o‘rtasidagi hamkorlikni muhokama etish.
2. Talabalar va hodimlarning o‘zaro almashuv dasturlarini muhokama qilish.
3. Toshkent kimyo-texnologiya institutining ilmiy-o‘quv laboratoriyalari va texnoparki bilan tanishish.
Ushbu uchrashuv Italiya universitetlari bilan hamkorlikni kengaytirish va mustahkamlashga imkon beradi. Bu ikki oliygoh o‘rtasidagi ta’lim va ilmiy aloqalarni mustahkamlash, shuningdek, yangi loyihalar yaratish uchun yangi yo‘nalishlarni ochib beradi.

The meeting was attended by Babakhanova Zebo Abdullaevna, Vice-Rector for International Cooperation of Tashkent Institute of Chemical Technology, Pulatov Khairulla Lutpullayevich, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations, and professors and teachers of the institute.
Emanuele Tondi, vice-rector for international cooperation, Marta Aureli, manager of international relations, and Annalisa Albanesi, manager of higher education, attended the event from the University of Camerino.
The main objectives of the meeting:
1. Discussion of cooperation between Tashkent Institute of Chemical Technology and Camerino University.
2. Discuss exchange programs of students and employees.
3. Getting to know the scientific and educational laboratories and technological park of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
This meeting allows to expand and strengthen cooperation with Italian universities. This opens up new directions for strengthening educational and scientific relations between the two universities, as well as for creating new projects.