Ko'rgazmada 21 mamlakatdan ko'plab yetakchi neft va gaz kompaniyalarining keng ekspozitsiyasi sanoatning yangi mahsulotlari va texnologiyalarini namoyish etmoqda. Tashrif buyuruvchilar yetakchi xorijiy va mahalliy ishlab chiqaruvchilar va yetkazib beruvchilarning keng ko‘lamli texnologiyalari, uskunalari va innovatsion ishlanmalari bilan yaqindan tanishish imkoniyati yaratilgan.
“O‘zbekiston neft va gazi - OGU-2024” ko‘rgazmasi doirasidagi “Eng yaxshi innovasion startap loyiha” va “Eng yaxshi rasionalizatorlik taklif” tanlovining final bosqichi o'tkazildi va g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi. Shu bilan birga “O‘zbekneftgaz” AJ tasarrufidagi korxonalarda faoliyat olib borayotgan yosh mutaxassislardan iborat 29 ta jamoa o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini tashkil etildi. Finalga tashrif buyurgan fakultet talabalari yakunda yuqori motivatsiyalarga ega bo'lishdi.
"O'zbekneftgaz" AJ ning kelgusi 2025 yil 13-15 may kunlariga rejalashtirilayotgan navbatdagi ko'rgazma va konferensiyasida "Neftni qayta ishlash kimyoviy texnologiyasi" kafedrasi a'zolari va talabalari zakovat, turli ilmiy tadbir va tanlovlarda ishtirok etishni maqsad qilib olishdi.

On May 14-16, 2024, at the 26th international exhibition and conference "Uzbekistan Oil and Gas - OGU 2024" organized in Tashkent within the framework of the Uzbekistan Energy Week, the Faculty of Fuel and Organic Compounds Chemical Technology of Oil Refining professors and students of the department participated.
At the exhibition, many leading oil and gas companies from 21 countries are exhibiting new products and technologies of the industry. Visitors have the opportunity to familiarize themselves with a wide range of technologies, equipment and innovative developments of leading foreign and domestic manufacturers and suppliers.
The final stage of the competition "Best innovative start-up project" and "Best rationalization proposal" within the framework of the exhibition "Uzbekistan oil and gas - OGU-2024" was held and the awarding ceremony was held. At the same time, the intellectual game "Zakovat" was organized between 29 teams of young professionals working in the enterprises of JSC "Uzbekneftgaz". Faculty students who attended the finals were highly motivated at the end.
At the next exhibition and conference of "Uzbekneftgaz" JSC scheduled for May 13-15, 2025, the members and students of the "Oil Refining Chemical Technology" department aimed to participate in various scientific events and competitions.