O‘zbekiston texnik jihatdan tartibga solish agentligi bilan hamkorlikda “Standartlashtirish, metrologiya va muvofiqlikni baholash sohalaridagi innovatsion g‘oyalar va ishlanmalar ko‘rgazmasi” tashkil etildi.
Butun jahon standartlar kuni munosabati bilan Standartlashtirish ilmiy-texnik komissiyasining 68-yig‘ilishi, Davlatlararo texnik qo‘mitalar ishchi guruhining 14-yig‘ilishi hamda ilmiy amaliy konferensiya doirasida tashkil etilgan mazkur ko‘rgazmada Toshkent kimyo-texnologiya institutining "Oziq-ovqat va parfyumeriya-kosmetika mahsulotlari texnologiyasi", "Noorganik moddalar kimyoviy texnologiyasi", "Oziq-ovqat mahsulotlari sifati va xavfsizligi" kafedralaridan jami 6 ta tijoratlashtirilga tayyor ilmiy ishlanmalar bilan ishtirok etildi.
Ko‘rgazma 300 dan ortiq sinov laboratoriyalari va sanoat tarmoqlari faoliyati bilan yaqindan tanishish hamda sinov uskunalarini oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikda amalga oshirish va milliy etalonlarni yaratishda ajoyib imkoniyatdir.

"Exhibition of innovative ideas and developments in the fields of standardization, metrology and conformity assessment" was organized in cooperation with the Technical Regulatory Agency of Uzbekistan.
In connection with the World Standards Day, the 68th meeting of the Scientific and Technical Commission for Standardization, the 14th meeting of the working group of the Interstate Technical Committees, and the scientific and practical conference, the Tashkent Institute of Chemical Technology "Food and A total of 6 scientific developments ready for commercialization from the departments of "Perfume-Cosmetics Technology", "Chemical Technology of Inorganic Substances", "Quality and Safety of Food Products" participated.
The exhibition is an excellent opportunity to get to know the activities of more than 300 testing laboratories and industries, to implement testing equipment in cooperation with higher education institutions, and to create national benchmarks.