2024-yilning 3-oktabr sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutida Institut kengashining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Unda institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich boshchiligida, soha prorektorlari, fakultet dekanlari hamda kengash a'zolari ishtirok etishdi.
Yig'ilishda kun tartibidagi masalalar ko'rib chiqildi. Dastavval Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo'yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovichning "Talabalarni ijara xonadonlari hamda Talabalar turar joyi bilan ta’minlash holatlari haqida" hisoboti tinglandi. Shundan so'ng dotsent va professor ilmiy unvonini olish uchun davogar bo'lgan bir guruh professor-o'qituvchilarning hujjatlarini oliy attestatsiya komissiyasiga topshirish masalasi muhokama etilib ovozga qo'yildi.
Yig'ilish davomida Хalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori Babaxanova Zebo Abdullaevnaning "Institut ish faoliyati bo‘yicha xalqaro akkreditatsiyaga hujjatlarni tayyorlash" haqidagi, institut qoshidagi Akademik litsey direktori Z.Sh.Xolmirzayevning akademik litseyida 2023-2024-o‘quv yili yakunlari va 2024-2025-o‘quv yiliga tayyorgarlik holati" haqidagi hisobotlari tinglandi. Bundan tashqari kun tartibidagi turli masalalar muhokama etildi.

Under the leadership of the rector of our institute, Usmanov Botir Shukurillaevich, vice-rectors, faculty deans and council members took part in it.
Agenda items were discussed at the meeting. First, the report of the first vice-rector for youth affairs and spiritual-educational affairs Boborajabov Bahadir Nasriddinovich "On the cases of providing students with rental apartments and student accommodation" was heard. After that, the issue of submitting the documents of a group of professors and teachers who are applicants for the academic titles of associate professor and professor to the higher attestation commission was discussed and voted on.
During the meeting, Babakhanova Zebo Abdullaevna, vice-rector for international cooperation, spoke about "Preparation of documents for international accreditation on the work of the institute", the results of the academic year 2023-2024 and 2024 at the academic lyceum of the academic lyceum of the institute Z.Sh. Kholmirzayev. "Preparation for the 2025 academic year" reports were heard. In addition, various issues on the agenda were discussed.