Uchrashuvda Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor Z.Babaxanova, “Biotexnologiya” kafedrasi mudiri A.Normatov va professor-o’qituvchilar, FABA ijrochi prezidenti, professor Reddanna FABA Bosh kotibi doktor Ratnakar, Dr. Anand Kumar Tripathi va boshqalar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida FABA tashkiloti faoliyati haqida ma’lumotlar berildi va hamkorlikda biotexnologiya, o’simliklar va kimyo farmasevtikasi yo’nalishlarida xalqaro ilmiy loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, FABA tashkiloti bilan hamkorlikni yo’lga qo’yish hamda professor-o’qituvchilarning malaka oshirish kurslarini tashkil etish masalalari ko’rib chiqildi.
Uchrashuv so’ngida FABA tashkilotiga Toshkent kimyo-texnologiya instituti a’zo bo’lishga taklif etildi.

At the meeting, vice-rector for international cooperation Z.Babakhanova, head of the "Biotechnology" department A.Normatov and teachers, FABA executive president, professor Reddanna FABA general secretary Dr. Ratnakar, Dr. Anand Kumar Tripathi and others participated.
During the meeting, information was given about the activities of the FABA organization and issues of cooperation in the fields of biotechnology, plants and chemical pharmaceuticals were discussed.
Also, issues of establishing cooperation with the FABA organization and organizing professional development courses for professors and teachers were discussed.
At the end of the meeting, the Tashkent Institute of Chemical Technology was invited to become a member of the FABA organization.