Uchrashuvda Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor Z.Babaxanova, “Biotexnologiya” kafedrasi mudiri A.Normatov va professor-o’qituvchilar, FABA ijrochi prezidenti, professor Reddanna FABA Bosh kotibi doktor Ratnakar, Dr. Anand Kumar Tripathi va boshqalar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida FABA tashkiloti faoliyati haqida ma’lumotlar berildi va hamkorlikda biotexnologiya, o’simliklar va kimyo farmasevtikasi yo’nalishlarida xalqaro ilmiy loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, FABA tashkiloti bilan hamkorlikni yo’lga qo’yish hamda professor-o’qituvchilarning malaka oshirish kurslarini tashkil etish masalalari ko’rib chiqildi.
Uchrashuv so’ngida FABA tashkilotiga Toshkent kimyo-texnologiya instituti a’zo bo’lishga taklif etildi.

31 мая 2024 года состоялась встреча с руководством Азиатской федерации биотехнологий (Индия) FABA.
На встрече присутствовали проректор по международному сотрудничеству З.Бабаханова, заведующий кафедрой «Биотехнология» А.Норматов и преподаватели, исполнительный президент ФАБА, профессор Редданна, генеральный секретарь ФАБА доктор Ратнакар, д-р. Ананд Кумар Трипати и другие приняли участие.
В ходе встречи была представлена ​​информация о деятельности организации FABA и обсуждены вопросы сотрудничества в области биотехнологий, растений и химико-фармацевтики.
Также обсуждались вопросы налаживания сотрудничества с организацией FABA и организации курсов повышения квалификации профессорско-преподавательского состава.
В завершение встречи Ташкентскому химико-технологическому институту было предложено стать членом организации FABA.