2025-yil 1-fevral kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida Institut Kengashining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi
Unda institut rektori-Kengash raisi Usmonov Botir Shukurillayevich boshchiligida soha prorektorlari, fakultet dekanlari hamda kengash a’zolari ishtirok etishdi.
Yig'ilish avvalida "Biznesni boshqarishda ERP" kurslarini muvaffaqiyatli tamomlagani hamda Logix ERP" Savdo va omborni boshqarish" boshqaruv tizimiga ko'ra mutaxassis darajasini olgan bir guruh talabalar sertifikat bilan taqdirlandilar. Shuningdek Toshkent kimyo-texnologiya institutida 2024-yil 25-30-noyabr kunlari talabalar o`rtasida o`tkazilgan “Bu mening yashil sayyoram” mavzusida eko-diktantlar tanlovida faxrli o'rinlarni qo'lga kiritgan talabalar ham tantanali ravishda taqdirlandilar.
Yig'ilish davomida kun tartibidagi masalalar muhokama qilinib, mas'ullarning hisobotlari tinglandi. Iqtisodiy va tashkiliy masalalar bo‘yicha prorektor B.Qodirovning Toshkent kimyo-texnologiya institutida 2024-yilda moliyaviy-iqtisodiy va tashkiliy yo‘nalishlarda amalga oshirilgan ishlar va 2025-yildagi ustuvor vazifalar to‘g‘risidagi hisoboti, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor X.Pulatovning 2025-yil uchun oliy ta’limdan keyingi ta’limga qabul natijalari va doktorantura faoliyati samaradorligi to‘g‘risidagi hisoboti, Sanoat muhandisligi va menejmenti fakulteti dekani Sh.Jalilovning Sanoat muhandisligi va menejmenti fakultetida ta’limni nazariy va amaliy jarayonlari uyg‘unligi asosida raqobatbardoshli kadrlar tayyorlash faoliyati tahlili to‘g‘risidagi ma'ruzalari tinglanib muhokama etildi.

1 февраля 2025 года в Ташкентском химико-технологическом институте состоялось очередное заседание Совета института.
В нем приняли участие ректор института – председатель совета Усманов Ботир Шукуриллаевич, проректоры кафедр, деканы факультетов, члены совета.
В начале встречи состоялось вручение сертификатов группе студентов, успешно окончивших курсы «ERP в управлении бизнесом» и получивших уровень специалиста по системе управления Logix ERP «Управление торговлей и складом». Также состоялось торжественное награждение студентов, занявших почетные места в конкурсе экодиктанта на тему «Это моя зеленая планета», проведенном среди студентов Ташкентского химико-технологического института 25-30 ноября 2024 года.
В ходе заседания были обсуждены вопросы повестки дня и заслушаны отчеты должностных лиц. Отчет проректора по экономическим и организационным вопросам Б. Кадырова о проделанной работе по финансово-экономическому и организационному направлениям Ташкентского химико-технологического института в 2024 году и о приоритетных задачах на 2025 год, по научной работе и инновациям Отчет проректора Х.Пулатова об итогах приема в аспирантуру и эффективности докторантуры на 2025 год, декана факультета промышленной инженерии и менеджмента Ш.Джалилова о теоретических и практических процессах обучения на факультете промышленной инженерии и управленческие отчеты по анализу конкурентоспособной деятельности по обучению персонала на основе гармонии