Unda Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor Safarov Toyir Tursunovich, Xalqarolashtirish va transformatsiya departamenti boshlig'i Babaxanova Zebo Abdullayevna, Korxona va sanoat tarmoqlari departamenti boshlig'i Shernayev Anvar Normamatovich va o’quv-uslubiy kengash a'zolari ishtirok etishdi.
Yig'ilishda Akademik faoliyatni tashkil etish bo‘limi boshlig‘i Xudoyberdiyev Fazliddin Isroilovich "Institut rektorining 2025-yil 31-yanvardagi “Toshkent kimyo-texnologiya instituti kafedralari faoliyatini kompleks o'rganish to'g'risida” gi 3-sonli farmoyishi asosida o‘tkazilgan tekshiruv natijalari to‘g‘risida"gi hisoboti, Fakultet dekanlarining "2024/2025 oʻquv yilida talabalar qabuli natijasi va 2025/2026 oʻquv yili uchun qabul parametrlariga takliflar hamda 2024/2025 o‘quv yilida davlat oliy ta’lim muassasalari muhandislik ta’lim yo‘nalishlarining bitiruvchi kurs talabalari soni va haq to‘lanadigan amaliyot uchun ajratilgan kvotalar to‘g‘risidagi MAʼLUMOT"i, Xalqaro reyting, akkreditatsiya va transformatsiya bo‘limi boshlig‘i Sh.Sh. Sheraliyevning ACQUIN akkreditatsiya talablari va amalga oshirish bo'yicha qo'llanma haqida ma’lumot hamda turli masalalar muhokama etildi.

18 февраля 2025 года в Ташкентском химико-технологическом институте состоялось очередное заседание Учено-методического совета.
В мероприятии приняли участие проректор по учебной работе Сафаров Тойир Турсунович, начальник отдела интернационализации и трансформации Бабаханова Зебо Абдуллаевна, начальник отдела предпринимательства и производственных отраслей Шернаев Анвар Нормаматович, а также члены Учено-методического совета.
В заседании приняли участие начальник Управления организации учебной деятельности Худойбердиев Фазлиддин Исроилович, который представил отчет «О результатах проверки, проведенной на основании Приказа ректора института №3 от 31 января 2025 года «О комплексном изучении деятельности кафедр Ташкентского химико-технологического института», деканаты факультета «Об итогах приема студентов в 2024/2025 учебном году и предложениях по параметрам приема на 2025/2026 учебный год, а также ИНФОРМАЦИЯ о численности аспирантов инженерного образования в государственных высших учебных заведениях в 2024/2025 учебном году и квотах, выделяемых на оплачиваемые стажировки», начальник Управления международного рейтинга, аккредитации и трансформации Ш.Ш. Шералиев предоставил информацию о требованиях аккредитации ACQUIN и рекомендациях по их внедрению, а также были обсуждены различные вопросы.