Unda Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor Safarov Toyir Tursunovich, Xalqarolashtirish va transformatsiya departamenti boshlig'i Babaxanova Zebo Abdullayevna, Korxona va sanoat tarmoqlari departamenti boshlig'i Shernayev Anvar Normamatovich va o’quv-uslubiy kengash a'zolari ishtirok etishdi.
Yig'ilishda Akademik faoliyatni tashkil etish bo‘limi boshlig‘i Xudoyberdiyev Fazliddin Isroilovich "Institut rektorining 2025-yil 31-yanvardagi “Toshkent kimyo-texnologiya instituti kafedralari faoliyatini kompleks o'rganish to'g'risida” gi 3-sonli farmoyishi asosida o‘tkazilgan tekshiruv natijalari to‘g‘risida"gi hisoboti, Fakultet dekanlarining "2024/2025 oʻquv yilida talabalar qabuli natijasi va 2025/2026 oʻquv yili uchun qabul parametrlariga takliflar hamda 2024/2025 o‘quv yilida davlat oliy ta’lim muassasalari muhandislik ta’lim yo‘nalishlarining bitiruvchi kurs talabalari soni va haq to‘lanadigan amaliyot uchun ajratilgan kvotalar to‘g‘risidagi MAʼLUMOT"i, Xalqaro reyting, akkreditatsiya va transformatsiya bo‘limi boshlig‘i Sh.Sh. Sheraliyevning ACQUIN akkreditatsiya talablari va amalga oshirish bo'yicha qo'llanma haqida ma’lumot hamda turli masalalar muhokama etildi.

On February 18, 2025, the next meeting of the Academic and Methodological Council was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology.
It was attended by Safarov Toyir Tursunovich, Vice-Rector for Academic Affairs, Babakhanova Zebo Abdullayevna, Head of the Department of Internationalization and Transformation, Shernayev Anvar Normamatovich, Head of the Department of Enterprise and Industrial Sectors, and members of the Academic and Methodological Council.
The meeting was attended by the Head of the Department for the Organization of Academic Activities, Khudoyberdiev Fazliddin Isroilovich, who presented the report "On the results of the inspection conducted on the basis of the Order of the Rector of the Institute No. 3 dated January 31, 2025 "On a comprehensive study of the activities of the departments of the Tashkent Institute of Chemical Technology", the Deans of the Faculty "On the results of student admission in the 2024/2025 academic year and proposals for admission parameters for the 2025/2026 academic year, as well as INFORMATION on the number of graduate students of engineering education in state higher educational institutions in the 2024/2025 academic year and quotas allocated for paid internships", the Head of the Department for International Rating, Accreditation and Transformation, Sh.Sh. Sheraliev provided information about ACQUIN accreditation requirements and implementation guidelines, and various issues were discussed.