2025-yilning 26-avgust sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutida O‘quv-uslubiy Kengashning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor, O‘quv-uslubiy Kengash raisi prof. Safarov Toyir Tursunovich boshchiligida kengash a’zolari ishtirok etdilar.
Kengash kun tartibida quyidagi masalalar muhokama qilindi:
2025-2026-o‘quv yiliga institut kafedralarining tayyorgarligi: o‘quv-me’yoriy hujjatlar, o‘quv yuklamalari, shtat birliklarini shakllantirish, fan dasturlari va boshqa zaruriy jarayonlar.
Yangi o‘quv yiliga o‘quv-uslubiy va boshqa adabiyotlarni nashr etish rejasini ko‘rib chiqish.
2025-2026-o‘quv yili uchun O‘quv-uslubiy Kengash ish rejasi va tarkibini tasdiqlash.
OTMlarda foydalanilayotgan asosiy o‘quv adabiyotlarini tanqidiy qayta ko‘rib chiqish.
Bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklar bo‘yicha o‘quv-uslubiy majmualarni yaratish hamda yaratilgan majmualarni ARMga taqdim etish.
Yig‘ilish davomida yangi o‘quv yiliga puxta tayyorgarlik ko‘rish, ta’lim sifatini yanada oshirish va o‘quv-uslubiy adabiyotlar bazasini boyitish bo‘yicha muhim qarorlar qabul qilindi.

On August 26, 2025, the next meeting of the Academic and Methodological Council was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology.
The meeting was attended by members of the council, led by the Vice-Rector for Academic Affairs, Chairman of the Academic and Methodological Council, Prof. Safarov Toyir Tursunovich.
The following issues were discussed on the agenda of the council:
Preparation of the institute's departments for the 2025-2026 academic year: educational and regulatory documents, training loads, formation of staff units, science programs and other necessary processes.
Consideration of the plan for the publication of educational and methodological and other literature for the new academic year.
Approval of the work plan and composition of the Academic and Methodological Council for the 2025-2026 academic year.
Critical review of the main educational literature used in higher education institutions.
Creating educational and methodological complexes for undergraduate education areas and specialties and submitting the created complexes to the IRC.
During the meeting, important decisions were made to thoroughly prepare for the new academic year, further improve the quality of education, and enrich the base of educational and methodological literature.