Joriy yilning 21-noyabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori A.N.Shernayev, Akademik faoliyat va registrator boshqarmasi boshlig‘i U.R.Kadirov, Marketing, amaliyot va professional ta’lim bo‘limi boshlig‘i A.M.Mirkomilov, bo‘lim mutaxassislari U.Mavlonov va M.Alimjanovlardan iborat ishchi guruh Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektorining 2023-yil 20-noyabrdagi №305-sonli buyrug‘i asosida Angren texnologiyalari texnikumida xizmat safarida bo‘ldi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti qoshidagi Angren texnologiya texnikumida o‘quv jarayonini to‘g‘ri tashkil etilganligi va ta’lim sifati holati to’liq o‘rganildi.
Kunning 2-yarmida Angren metal truba zavodiga tashrif qilindi, zavod rahbariyati bilan Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Angren texnikumida dual ta’limni tashkil etishda hamkorlik qilish bo’yicha gaplashildi. Texnologik mashina va jihozlar, texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish, kimyoviy texnologiya ta’lim yo‘nalaishlarida hamkorlikda kadrlar tayyorlash, talabalar amaliyoti, bitiruvchilarni ishga joylashtirish masalalari muhokama qilindi.

On November 21 of this year, vice-rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology A.N.Shernayev for work with enterprises and educational institutions, head of the academic activity and registrar department U.R.Kadyrov, head of the department of marketing, practice and professional education. A working group consisting of A.M. Mirkomilov, department specialists U. Mavlonov and M. Alimzhanov visited the Angren technical school of technologies based on the order of the Rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology No. 305 dated November 20, 2023.
The correct organization of the educational process and the state of the quality of education at the Angren Technical College at the Tashkent Institute of Chemical Technology were fully studied.
In the second half of the day, the Angren metal pipe plant was visited, and the management of the plant was discussed about cooperation in the organization of dual education at the Tashkent Institute of Chemical Technology and the Angren Technical College. Technological machines and equipment, technological processes and automation of production, cooperative training of personnel in the fields of chemical technology education, student practice, employment of graduates were discussed.