2023-yilning 11-avgust kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida 2023/2024-o‘quv yilidan o‘qish istagini bildirgan texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilar uchun o‘z sohalariga mos (Neft va neft-gazni qayta ishlash texnologiyasi, Texnologik mashinalar va jihozlar, Aholi va turistlarning ovqatlanishini tashkil etish servisi, Menejment, Kimyoviy texnologiya) bakalavriat yo‘nalishlariga imtixonlarsiz, yakka tartibdagi suhbat asosida qabul qilish jarayonlari bo‘lib o‘tdi.
Suhbat komissiyasi 9 nafardan kam boʻlmagan tarkibda tashkil etildi va uning tarkibiga kadrlarning asosiy ish beruvchilari boʻlgan“O’zkimyosanoat” AJ, “O‘zbekneftgaz” AJ, O‘zbekiston oshpazlar uyushmasi va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi xodimlari hamda Toshkent kimyo-texnologiya instituti, I.Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti, Toshkent kimyo-texnologiya instituti huzuridagi Angren texnologiya texnikumining tegishli soha boʻyicha professor-oʻqituvchilari kiritildi.
Suhbat jarayoni toʻliq videokuzatuv ostida oʻtkazildi va jarayon ota-onalar, kuzatuvchilar uchun ajratilgan alohida kutish joyida onlayn translyatsiya qilib borildi.
Muayyan ta’lim yo‘nalishi (guruh) bo‘yicha o‘tkazilgan suhbat natijalariga ko‘ra suhbatdan o‘tganlar ro‘yxati shu kunning o‘zida abituriyentlarga o‘qib eshittirildi.
O‘tkazilgan suhbat natijalari bilan quyida havolada tanishishingiz mumkin: https://tkti.uz/uz/qabul/texnikum-bitiruvchilarini-qabul-qilish
📌Eslatib o‘tamiz,
Texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni oliy ta’lim muassasalarining bakavriat ta’lim yo’nalishlariga suhbat asosida o’qishga qabul qilish tartibi to’g’risidagi nizomga asosan 67 va undan yuqori ball to’plagan talabgorlar suhbatdan o’tgan hisoblanadi.
Belgilangan muddatlarda suhbatga kelmagan bitiruvchilarga shu o‘quv yili uchun qayta suhbat o‘tkazilmaydi va ular oliy ta’lim muassasasi bakalavriat ta’lim yo‘nalishining 2-bosqichidan o‘qishga qabul qilinmaydi.
Bitiruvchi uzrli sabablarga ko‘ra (kasalligi, xizmat safarida bo‘lganligi yoki oila a’zolarining vafot etganligini tasdiqlovchi hujjatni taqdim etganda) suhbatda ishtirok eta olmaydigan bo‘lsa yoki ishtirok etmasa, suhbat o‘tkazilgan sanadan uch kundan kechikmay oliy ta’lim muassasasida tuzilgan qabul komissiyasiga murojaat etishi lozim. Mazkur toifadagi bitiruvchilar uchun suhbat jarayonlari to‘liq yakunlanganidan so‘ng bir hafta muddat ichida qo‘shimcha suhbat o‘tkaziladi.

On August 11, 2023, for graduates who have successfully completed technical schools who expressed their desire to study at the Tashkent Institute of Chemical Technology from the 2023/2024 academic year, suitable for their fields (Oil and oil and gas processing technology, Technological machines and equipment, Admission processes were held on the basis of individual interviews without exams for the bachelor's degree programs (service of catering for residents and tourists, management, chemical technology).
]The interview commission was formed with no less than 9 members, and it included employees of the main employers of personnel, JSC "Uzkimyosanoat", JSC "Uzbekneftgaz", the Association of Chefs of Uzbekistan and the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, as well as Tashkent Institute of Chemical Technology, Tashkent State Technical University named after I.Karimov, professors and teachers of the Angren Technical School of Technology under the Tashkent Institute of Chemical Technology.
The interview process was conducted under full video surveillance and the process was broadcast online in a separate waiting area for parents and observers.
According to the results of the interview for a specific educational field (group), the list of those who passed the interview was read out to the applicants on the same day.
You can get acquainted with the results of the interview at the link below: https://tkti.uz/uz/qabul/technikum-bitiruchyalarini-qabul-qilish
We remind you that
According to the regulation on the procedure for the admission of graduates who have successfully completed technical schools to undergraduate courses of higher education institutions based on an interview, applicants who have scored 67 points and above are considered to have passed the interview.
Graduates who do not come to the interview within the specified periods will not be interviewed again for this academic year and will not be admitted to study at the 2nd stage of the bachelor's education program of the higher education institution.
If the graduate cannot or does not participate in the interview due to good reasons (illness, being on a business trip, or when presenting a document confirming the death of a family member), he/she shall be notified at the higher education institution no later than three days after the date of the interview. should apply to the established admission commission. For graduates of this category, an additional interview will be held within a week after the full completion of the interview process.