Toshkent kimyo-texnologiya institutida Institut kengashining yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Unda institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, prorektorlar, dekanlar, dekan o'rinbosarlari hamda bo'lim boshliqlari ishtirok etishdi.
Yig'ilishda o'tgan o'quv yilida amalga oshirilgan ishlar tanqidiy-tahliliy ruhda ko'rib chiqildi. Dastavval institut O'quv ishlari bo'yicha prorektor T.T.Safarovning 2022/2023-o'quv yilida amalga oshirilgan ishlar, kelgusida rejalashtirilgan ishlar hamda 2023/2024 — o'quv yili uchun qabul natijalari yuzasidan hisoboti tinglandi.
Yig'ilish davomida institut Yoshlar masalalari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabovning o'tgan o'quv yilida amalga oshirgan hamda kelgusida rejalashtirilgan ishlari yuzasidan hisoboti tinglandi.
Institut kengashi yig'ilishi davomida institut Moliya va iqtisod ishlari bo'yicha prorektori B.B.Qodirovning o'tgan o'quv yilida amalga oshirgan hamda kelgusida rejalashtirilgan ishlari yuzasidan hisoboti tinglandi.
Toshkent kimyo-texnologiya institutining Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori Z.A.Babaxanova ham o'tgan o'quv yilida amalga oshirgan hamda kelgusida rejalashtirilgan ishlari yuzasidan hisobot berdi.
Yig'ilish davomida institutimizning Inson resurslarini rivojlantirish bo'limi boshlig'i S.Sattorov O'zbekiston Respublikasining Mehnat kodeksiga kiritilgan o'zgartirishlar, mehnat shartnomasi, institutning iqtisodiy faoliyati, mehnatga haq to'lash va boshqa masalalar haqida tushuncha berdi. Ishtirokchilar mehnat qonunchiligiga doir o'zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

В нем приняли участие ректор нашего института Усманов Ботир Шукуриллаевич, проректоры, деканы, заместители декана и заведующие кафедрами.
-1693305118387.jpg)
На заседании в критическом и аналитическом духе была рассмотрена проделанная за последний учебный год работа. Сначала был заслушан отчет проректора по воспитательной работе Т.Т.Сафарова о проделанной работе в 2022/2023 учебном году, плановой работе на будущее, а также итогах приема на 2023/2024 учебный год.
В ходе заседания был заслушан отчет первого проректора института по делам молодежи, духовно-просветительской работе Б. Н. Бобораджабова о работе, проведенной в прошлом учебном году и запланированной на будущее.
В ходе заседания совета института был заслушан отчет проректора по финансово-экономическим вопросам института Б.Б.Кадирова о работе, проделанной в прошлом учебном году и запланированной на будущее.
О работе, проведенной в прошлом учебном году и запланированной на будущее, также доложила проректор по международному сотрудничеству Ташкентского химико-технологического института З.А.Бабаханова.
В ходе встречи начальник отдела развития кадров нашего института Саттаров С.Д. дал представление об изменениях, внесенных в Трудовой Кодекс Республики Узбекистан, трудовом договоре, хозяйственной деятельности института, выплате заработной платы. и другие вопросы. Участники получили ответы на свои вопросы по трудовому законодательству.