Toshkent kimyo-texnologiya institutida Institut kengashining yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Unda institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, prorektorlar, dekanlar, dekan o'rinbosarlari hamda bo'lim boshliqlari ishtirok etishdi.
Yig'ilishda o'tgan o'quv yilida amalga oshirilgan ishlar tanqidiy-tahliliy ruhda ko'rib chiqildi. Dastavval institut O'quv ishlari bo'yicha prorektor T.T.Safarovning 2022/2023-o'quv yilida amalga oshirilgan ishlar, kelgusida rejalashtirilgan ishlar hamda 2023/2024 — o'quv yili uchun qabul natijalari yuzasidan hisoboti tinglandi.
Yig'ilish davomida institut Yoshlar masalalari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabovning o'tgan o'quv yilida amalga oshirgan hamda kelgusida rejalashtirilgan ishlari yuzasidan hisoboti tinglandi.
Institut kengashi yig'ilishi davomida institut Moliya va iqtisod ishlari bo'yicha prorektori B.B.Qodirovning o'tgan o'quv yilida amalga oshirgan hamda kelgusida rejalashtirilgan ishlari yuzasidan hisoboti tinglandi.
Toshkent kimyo-texnologiya institutining Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori Z.A.Babaxanova ham o'tgan o'quv yilida amalga oshirgan hamda kelgusida rejalashtirilgan ishlari yuzasidan hisobot berdi.
Yig'ilish davomida institutimizning Inson resurslarini rivojlantirish bo'limi boshlig'i S.Sattorov O'zbekiston Respublikasining Mehnat kodeksiga kiritilgan o'zgartirishlar, mehnat shartnomasi, institutning iqtisodiy faoliyati, mehnatga haq to'lash va boshqa masalalar haqida tushuncha berdi. Ishtirokchilar mehnat qonunchiligiga doir o'zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Rector of our institute Usmanov Botir Shukurillaevich, vice-rectors, deans, deputy deans and heads of departments took part in it.
-1693305118387.jpg)
At the meeting, the work done in the last academic year was reviewed in a critical and analytical spirit. First, the report of the vice-rector for educational affairs T.T. Safarov on the work done in the 2022/2023 academic year, planned work in the future, and the admission results for the 2023/2024 academic year was heard.
During the meeting, the report of the institute's first vice-rector for youth affairs, spiritual and educational affairs B.N. Boborajabov was heard on the work carried out in the last academic year and planned for the future.
During the meeting of the council of the institute, the report of the vice-rector for financial and economic affairs of the institute B.B. Kadirov was heard on the work carried out in the last academic year and planned in the future.
Z.A.Babakhanova, vice-rector for international cooperation of the Tashkent Institute of Chemical Technology, also reported on the work carried out in the last academic year and planned for the future.
During the meeting, the head of the Human Resources Development Department of our institute, S. Sattarov, gave an insight into the changes made to the Labor Code of the Republic of Uzbekistan, the labor contract, economic activity of the institute, payment of wages and other issues. Participants received answers to their questions about labor legislation.