Alisher Navoiy nomidagi davlat adabiyot muzeyida Alisher Navoiy tavalludining 582 yilligi munosabati bilan tadbir bo‘lib o‘tdi
Buyuk mutafakkir olim, siyosiy arbob, so'z mulkining sultoni Alisher Navoiyning 528 yilligi mamlakatimizda keng nishnolanmoqda. Bugun Toshkent kimyo-texnologiya instituti jamoasi Shayxontohur tumani hokimligi bilan hamkorlikda Alisher Navoiy nomidagi davlat adabiyot muzeyida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi. Unda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor Bahodir Boborajabov, fakultet dekan o'rinbosarlari, tyutorlar va talaba yoshlar ishtirok etishdi. Shuningdek Alisher Navoiy haykali poyiga gul qo'yildi.

An event was held in the State Literary Museum named after Alisher Navoi on the occasion of the 582nd anniversary of Alisher Navoi's birth.
The 528th anniversary of Alisher Navoi, a great thinker, scientist, political figure, and the sultan of speech, is widely celebrated in our country. Today, the team of the Tashkent Institute of Chemical Technology, in cooperation with the administration of Shaikhontohur district, held a spiritual and educational event at the Alisher Navoi State Literature Museum. Bahadir Boborajabov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs of the Tashkent Institute of Chemical Technology, deputy deans of the faculty, tutors and young students took part in it. Flowers were also placed at the base of Alisher Navoi's statue.