Alisher Navoiy nomidagi davlat adabiyot muzeyida Alisher Navoiy tavalludining 584 yilligi munosabati bilan “Buyuk ajdodlarga ehtirom” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Buyuk mutafakkir olim, siyosiy arbob, so'z mulkining sultoni Alisher Navoiyning 584 yilligi mamlakatimizda keng nishonlanmoqda.
Bugun 2025-yil 9-fevral kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti jamoasi Shayxontohur tumani hokimligi bilan hamkorlikda Alisher Navoiy nomidagi davlat adabiyot muzeyida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
Unda Toshkent kimyo-texnologiya instituti fakultet dekan o'rinbosarlari, tyutorlar va talaba yoshlar ishtirok etishdi.

A spiritual and educational event on the theme "Respect for Great Ancestors" was held at the Alisher Navoi State Literary Museum on the occasion of the 584th anniversary of the birth of Alisher Navoi.
The 584th anniversary of the great thinker, scientist, political figure, and sultan of the word Alisher Navoi is being widely celebrated in our country.
Today, February 9, 2025, the team of the Tashkent Institute of Chemical Technology, in collaboration with the Shaykhontohur district administration, held a spiritual and educational event at the Alisher Navoi State Literature Museum.
It was attended by deputy deans of the faculties of the Tashkent Institute of Chemical Technology, tutors, and young students.