ANGREN “BIRINCHI” REZINA TEXNIKA ZAVODIDA AMALIY MASHG‘ULOT O‘TKAZILDI
Hozirda hukumatimizning tegishli qaror va farmonlarida oliy ta’limda mutaxassislik fanlari mashg‘ulotlarini ko‘proq ishlab chiqarishda tashkil etishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Jumladan, institutimizning “Kimyoviy injiniring” fakultetining “Rezina-texnik buyumlar kimyoviy texnologiyasi” yo‘nalishi bakalavr va magistrlariga dotsent Yuldashev Dikanbay Yangibayevich tomonidan Angren “Birinchi” rezina texnika zavodida “Shinalar ishlab chiqarish texnologiyasi” faniga oid korxonadagi dars tashkil etildi.
Korxonadagi mashg‘ulotni tashkil etish, texnologik jarayon bosqichlari bilan tanishtirishni “Xodimlarni tanlash va moslashtirish guruhi” rahbari Ismoilov Mansur Ravshan o‘g‘li amalga oshirdi.
Tashrif davomida Angren “Birinchi” rezina texnika zavodi ta’sischisi — “Tatneft” kompaniyasi “Ta’minotni boshqarish bo‘yicha” Bosh direktor o‘rinbosari Fedotov Evgeniy Gennadyevich kompaniyaning korxonadagi faoliyati, imkoniyatlari va istiqbollari haqida ma’lumot berdi.
Shuningdek, kafedramizning rezina texnik buyumlar texnologiyasi yo‘nalishi salohiyati va tarixini inobatga olib, kelgusida kafedrada “Birinchi” brendi ostida o‘quv-ilmiy laboratoriyasini tashkil etishda amaliy yordam ko‘rsatishini ta’kidladi.

На Ангренском резинотехническом заводе «Биринчи» прошла производственная практика
В настоящее время в соответствующих постановлениях и распоряжениях нашего правительства особое внимание уделяется организации обучения по профильным дисциплинам в высших учебных заведениях на производстве.
В частности, на Ангренском резинотехническом заводе «Биринчи» доцентом Юлдашевым Диканбаем Янгибаевичем для бакалавров и магистров кафедры «Химическая технология резинотехнических изделий» факультета «Химическая инженерия» нашего института был организован производственный урок по дисциплине «Технология производства шин».
Организацию практики на предприятии и ознакомление с этапами технологического процесса осуществил руководитель группы подбора и адаптации персонала Исмоилов Мансур Равшан оглы.
В ходе визита основатель Ангренского завода резинотехнических изделий «Первый» – заместитель генерального директора по управлению поставками ПАО «Татнефть» Федотов Евгений Геннадьевич представил информацию о деятельности компании на предприятии, его возможностях и перспективах. Он также отметил, что, учитывая потенциал и историю нашей кафедры в области технологии резинотехнических изделий, в дальнейшем окажет практическую помощь в организации на кафедре учебно-научной лаборатории под брендом «Первый».