Toshkent kimyo texnologiya instituti qoshidagi Angren texnologiya texnikumi faoliyati bilan tanishish, ta'lim-fan va ishlab chiqarish o'rtasida integratsiyani jadallashtirish maqsadida intistitut o'quv ishlari bo'yicha prorektori T.T. Safarov, NMKT fakulteti dekani Sh.B. Buxorov, SMNKMT kafedrasi mudiri professor M.X. Aripova hamda kafedra doktoranti F.B. Erkinovlar Angren texnologiya texnikumiga tashrif buyurishdi. Tashrif davomida texnikum o'quvchilari bilan uchrashuv tashkil etilib soha bo'yicha ilmiy maslahatlar berildi. Texnikum birinchi kurs o'quvchilariga dual ta'lim tushunchasining mohiyati tushuntirilib, 10-15 talabadan iborat eksperimental dual ta'lim guruhi tuzish taklifi ma'qullandi. Bitiruvchi talabalarga esa ilmiy faoliyatni institutga kirish bilan davom ettrish yoki soha bo'yicha korxonalarga ishga joylashgan holda faoliyat bo'yicha maslahatlar berildi.
Shu bilan birga dual ta'lim dasturini samarali amalga oshirish maqsadida Angren shahrida yangidan barpo etilayotgan Angren kaolin boyitish korxonasi hamda texnikum o'rtasida o'zaro hamkorlik shartnomasi imzolash bo'yicha muzokaralar olib borildi. Muzokarlar natijasiga ko'ra dual ta'lim dasturini tanlagan o'quvchilar texnikumda bilim olish bilan bir qatorda ushbu korxonada amaliy ko'nikmalarga ham ega bo'lishi mumkin bo'ladi. Bundan tashqari Angren erkin iqtidisodiy zonasida yangidan barpo etilayotgan boshqa bir necha korxonalar bilan ham shartnomalar imzolash bo'yicha chora-tadbirlar rejasi tuzildi. Dual ta'lim dasturi bitiruvchilari kelgusida o'zlari amaliyot o'tagan korxonada ishga joylashish imkoniyatiga ega bo'ladi.

In order to get acquainted with the activities of the Angren Technical College at the Tashkent Institute of Chemical Technology, to accelerate the integration between education and production, the vice-rector for educational affairs of the institute T.T. Safarov, NMKT faculty dean Sh.B. Bukharov, the head of the Department of the National Academy of Medical Sciences, Professor M.Kh. Aripova and doctoral student of the department F.B. The Erkinovs visited Angren Technical College. During the visit, a meeting was organized with technical school students and scientific advice was given in the field. The essence of the concept of dual education was explained to first-year technical school students, and the proposal to create an experimental dual education group of 10-15 students was approved. Graduating students were given advice on how to continue their scientific activities by entering the institute or by getting a job at enterprises in the field.
At the same time, in order to effectively implement the dual education program, negotiations were held on the signing of a mutual cooperation agreement between the newly established Angren kaolin enrichment enterprise and the technical school. According to the results of the negotiations, the students who have chosen the dual education program will be able to acquire practical skills in this enterprise along with education at the technical school. In addition, a plan of measures for signing contracts with several other enterprises newly established in the Angren free economic zone was drawn up. Graduates of the dual education program will have the opportunity to get a job in the company where they did their internship in the future.