Toshkent kimyo texnologiya instituti va Chirchiq oliy harbiy tank qomondonlik muhandislik bilim yurti o‘rtasidagi hamkorlik memorandumiga asosan shu yil 28-noyabr kuni Chirchiq oliy harbiy tank qo‘mondonlik muhandislik bilim yurtida o‘tkazilgan “Mahalliy imkoniyatlar asosida qo‘shinlar ta’minotini takomillashtirish istiqbollari” mavzusidagi Respublika ilmiy-amaliy anjumanida institutimiz “Asosiy organik sintez texnologiyasi” kafedrasi professor o‘qituvchilari hamda 4-bosqich 14-20 guruhining talabalari ishtirok etdilar.
Chirchiq oliy harbiy tank qo‘mondonlik muhandislik bilim yurtiga tashrif davomida institutimiz vakillari bilim yurti tabiiy-ilmiy fanlar o‘quv-tarbiyaviy jarayoni bilan tanishdilar, tahsil olayotgan xorijiy kursantlar bilan fikrlar almashdilar va kichik mutaxassislar tayyorlash markazi tinglovchilari bilan uchrashdilar.
Bilim yurti muzeyi ekisponantlari, bilim yurtining 105-yillik tarixi bilan tanishdilar. Kafedralardagi o‘quv trenajor kompekslari yordamida o‘tkazilayotgan amaliy mashg‘ulotlarda ishtirok etdilar
Shuningdek 4-bosqich talabalari Nizomutdinov Zuxriddin, Muxammadaliyev Abbosali, Musoqoriev Mirg‘iyos lar, anjumanda o‘z ma’ruzalari bilan qatnashib anjuman yakunida taqdirlandilar.

На основании меморандума о сотрудничестве между Ташкентским химико-технологическим институтом и Чирчикским высшим военным танковым командным инженерным учебным заведением 28 ноября текущего года в Чирчике прошла конференция «Перспективы улучшения снабжения войск с учетом местных возможностей». Высшее военное танковое командно-инженерное образовательное учреждение.» В нашем институте в республиканской научно-практической конференции по теме «Основная технология органического синтеза» приняли участие студенты 4 ступени 14-20 группы.
В ходе посещения Чирчикского высшего военного танкового командного инженерного образовательного учреждения представители нашего института ознакомились с учебным процессом по естественным и научным наукам учебного заведения, обменялись идеями с обучающимися иностранными курсантами и встретились со слушателями учебного центра. для младших специалистов.
Экспоненты Музея Страны Знаний ознакомились со 105-летней историей Страны Знаний. Они приняли участие в практических занятиях, проводимых с помощью учебно-тренажерных комплексов на кафедрах.
Также в конференции выступили со своими лекциями ученики 4-х классов Низмутдинов Зухриддин, Мухаммадалиев Аббасали, Миргиёс Мусакориев и были награждены по итогам конференции.