Kuni kecha Toshkent shahridagi Adiblar xiyobonida oliy ta’lim tashkilotlarida faoliyat olib borayotgan to‘garaklarda tayyorlangan ishlanmalarning respublika ko‘rgazma-taqdimoti bo‘lib o‘tdi. Unda Toshkent kimyo-texnologiya institutida faoliyat olib borayotgan to'garaklarda tayyorlangan ishlanmalar ham namoyish etildi.
Ko‘rgazmani Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi direktori Abdumalik Akramov ochib berib, ushbu to‘garaklar talaba-yoshlarni darsdan bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishlariga, shuningdek, o‘z iqtidorlarini namoyish qilishiga zamin yaratayotganini ta’kidladi.
Ko‘rgazmada respublikamizning barcha hududlaridan talaba-yoshlar ishtirok etdi. Xiyobonda nafaqat ijodiy ishlar ko‘rgazmasi, shu bilan birga sport o‘yinlari, karaoke ham tashkil etildi. Yakunda barcha ishtirokchi oliy ta’lim tashkilotlari markaz tomonidan tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

Организована республиканская выставка творческих работ студентов высших учебных заведений!
Вчера на Аллее литераторов в Ташкенте прошла республиканская выставка-презентация работ, подготовленных в кружках, действующих в высших учебных заведениях. На мероприятии также были представлены работы, подготовленные в кружках, действующих в Ташкентском химико-технологическом институте.
Открывая выставку, Абдумалик Акрамов, директор Центра повышения социальной активности студентов и учащихся, отметил, что эти кружки создают основу для содержательного проведения студентами своего свободного времени, а также для демонстрации своих талантов.
В выставке приняли участие студенты со всех регионов нашей республики. На Аллее была организована не только выставка творческих работ, но и спортивные игры, караоке. В конце все участвующие вузы были награждены благодарственными грамотами центра.