Kimyoviy injiniring fakulteti dekan o‘rinbosari N.Sh. Zulyarova hamda fakultet tyutorlari boshchiligida talaba-yoshlarni kitob mutolaasiga qiziqtirish, ularning ma’naviy dunyoqarashini boyitish maqsadida "Ma’rifat darslari" doirasida "Milliy qadriyatlar – millat ma’naviyatining ko‘zgusi" tamoyili asosida "Birga kitob o‘qiymiz" loyihasi tashkil etildi.
📖 Tadbir davomida talabalar va tyutorlar o‘qigan kitoblari haqida va bu kitoblar ularning ruhiy va intellektual olamiga qanday ta’sir qilgani, dunyoqarashlarini qay tarzda boyitgani, va hayotida qanday iz qoldirgani haqida fikr almashishdi. Kitob nafaqat inson tafakkurini o‘stiruvchi manba, balki yangi imkoniyatlar sari eshik ochuvchi ma’naviy yo‘lboshchi ekanligi ta’kidlandi.
📖 Tadbir davomida hafta davomida birgalikda o‘qish uchun tarix va milliy o'zlik haqida chuqur mushohada yuritishga undaydigan
📖 Pirimqul Qodirovning "Avlodlar dovoni" asari tavsiya etildi.
Kitob – eng yaqin do‘st! Ma’naviyat va ma’rifat sari intilish yo‘lida bunday loyihalar muntazam davom etadi. Kelajakni o‘zgartirish o‘zimizni o‘zgartirishdan boshlanadi, o‘zimizni o‘zgartirish esa – kitob o‘qishdan!

Under the leadership of the Deputy Dean of the Faculty of Chemical Engineering N.Sh. Zulyarova and faculty tutors, in order to interest students in reading books and enrich their spiritual worldview, the project "Let's Read a Book Together" was organized within the framework of "Enlightenment Lessons" based on the principle of "National Values ​​- a Mirror of the Spirituality of the Nation".
📖 During the event, students and tutors exchanged views on the books they had read and how these books influenced their spiritual and intellectual world, how they enriched their worldview, and what mark they left on their lives. It was emphasized that the book is not only a source that develops human thinking, but also a spiritual guide that opens the door to new opportunities.
📖 During the event, the work "The Passage of Generations" by Pirimqul Kadirov was recommended for joint reading during the week, which encourages in-depth reflection on history and national identity.
Books are the best friends! Such projects continue regularly in the pursuit of spirituality and enlightenment. Changing the future begins with changing ourselves, and changing ourselves begins with reading books!