Bolgariyaning Neofit Rilski universiteti (South-West University "Neofit Rilski") delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
3 aprel kuni Bolgariyaning Neofit Rilski universiteti (“Neofit Rilski” Janubi-G‘arbiy universiteti) delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda universitetning fan bo‘yicha prorektori Neofit-Rilski, kafedra mudiri ishtirok etdi. Kimyo kafedrasi prof. Stankova, dekan prof. Dr. Boris Manov, dekan muovini prof. Dr. Gabriela Belova, Erasmus+ koordinatori Stanislav Grozdanov. TKTI tomonidan fan bo‘yicha prorektor Po‘latov X.L., kafedra mudiri Z.Boboxonova, kafedra mudiri ishtirok etdi. Aripova G, kafedra mudiri Xidirqulova M., bo‘lim boshlig‘i AFKH, TCTI turli kafedralari professorlari.
Hamkorlar universitetlar haqida taqdimotlar taqdim etishdi, Erasmus+ akademik almashinuv dasturlari, STEM ta’lim sohasidagi yangi loyihalarni muhokama qilishdi.
Janubi-g‘arbiy Neofit Rilski universiteti (SWU) va Toshkent kimyo-texnologiya instituti o‘rtasida 2023-yilda talabalar va o‘qituvchilarning akademik almashinuvi to‘g‘risida shartnoma imzolandi va Erasmus+ dasturi bo‘yicha akademik almashinuv loyihasi tayyorlanib, tanlovga taqdim etildi.
Bolgariyaning Blagoevgrad shahrida joylashgan janubi-g'arbiy Neofit Rilski universiteti (SWU) mamlakatdagi eng yirik davlat universitetlaridan biri hisoblanadi. Universitetda 8 ta o‘quv binosi, 100 dan ortiq o‘rinli 18 ta auditoriya va auditoriya hamda 50 o‘ringa mo‘ljallangan 20 ta auditoriya, 84 ta konferentsiya zali, 72 ta laboratoriya va kompyuter sinflari mavjud.

April 3 ,2023, the meeting with delegation from South-West University "Neofit Rilski" of Bulgaria was held at Tashkent Institute of Chemical Technology
Main purpose of the meeting was to sign Erasmus+ partnership agreement, discussion of future cooperation in the field of STEM education.
Both sides demonstrated a presentation to provide general information about their universities.
Sides discussed about possible internship between TICT πΊπΏ and SWU π§π¬ and stretched out and accordance on Program STEM.
Exchange Agreement of Erasmus+ was signed in 2023 and on consideration in EU funding providing academic exchanges for 3 students and 2 professors in Bolgaria.
Vice-rector for research, Prof. Stankova, also head of Dept. of Chemistry, dean Prof. Dr. Boris Manov, a vice-dean Prof. Dr. Gabriela Belova, Stanislav Grozdanov -
Erasmus+ Coordinator participated from SWU and Uzbekistan side was represented by: head of IRO Zebo Babakhonova, vice rector for research Khayrulla Pulatov, Head of Academic Unit Ulug'bek Qodirov, professors of diferent department of TICT, students and interns Rayhona Abdullaeva, Dinara Akhtamova, Khurliko Kahramonova, Muhammadjon Karimov, Shakhzod Nematullaev.
South-West University Neofit Rilski (SWU) located in Blagoevgrad, Bulgaria is one of the largest public universities in the country. The university has 8 academic buildings, 18 classrooms and lecture halls with more than 100 seats, and 20 classrooms with up to 50 seats, 84 conference rooms, 72 laboratories and computer classes.