Bolgariyaning Neofit Rilski universiteti (South-West University "Neofit Rilski") delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
3 aprel kuni Bolgariyaning Neofit Rilski universiteti (“Neofit Rilski” Janubi-G‘arbiy universiteti) delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda universitetning fan bo‘yicha prorektori Neofit-Rilski, kafedra mudiri ishtirok etdi. Kimyo kafedrasi prof. Stankova, dekan prof. Dr. Boris Manov, dekan muovini prof. Dr. Gabriela Belova, Erasmus+ koordinatori Stanislav Grozdanov. TKTI tomonidan fan bo‘yicha prorektor Po‘latov X.L., kafedra mudiri Z.Boboxonova, kafedra mudiri ishtirok etdi. Aripova G, kafedra mudiri Xidirqulova M., bo‘lim boshlig‘i AFKH, TCTI turli kafedralari professorlari.
Hamkorlar universitetlar haqida taqdimotlar taqdim etishdi, Erasmus+ akademik almashinuv dasturlari, STEM ta’lim sohasidagi yangi loyihalarni muhokama qilishdi.
Janubi-g‘arbiy Neofit Rilski universiteti (SWU) va Toshkent kimyo-texnologiya instituti o‘rtasida 2023-yilda talabalar va o‘qituvchilarning akademik almashinuvi to‘g‘risida shartnoma imzolandi va Erasmus+ dasturi bo‘yicha akademik almashinuv loyihasi tayyorlanib, tanlovga taqdim etildi.
Bolgariyaning Blagoevgrad shahrida joylashgan janubi-g'arbiy Neofit Rilski universiteti (SWU) mamlakatdagi eng yirik davlat universitetlaridan biri hisoblanadi. Universitetda 8 ta o‘quv binosi, 100 dan ortiq o‘rinli 18 ta auditoriya va auditoriya hamda 50 o‘ringa mo‘ljallangan 20 ta auditoriya, 84 ta konferentsiya zali, 72 ta laboratoriya va kompyuter sinflari mavjud.

3 апреля состоялась встреча с делегацией университета Неофит-Рилски Болгарии (South-West University "Neofit Rilski").
Во встрече приняли участие проректор по науке университета Неофит-Рилски, зав.каф. кафедры химии Prof. Stankova, декан Prof. Dr. Boris Manov, зам.декан Prof. Dr. Gabriela Belova, Эрасмус+ координатор Stanislav Grozdanov. Со стороны ТХТИ приняли участие проректор по нaуке Пулатов Х.Л., Рук-ль отдела З.Бабаханова, зав.каф. Арипова Г, рук-ль отдела Хидиркулова М., зав каф. АФКХ, профессора различных кафедр ТХТИ.
Партнерами были представлены презентации про университеты, обсуждены программы академического обмена Эрасмус+, новые проекты в области STEM образования.
Юго-западный университет «Неофит Рильский» (SWU) и Ташкентский химико-технологический институт заключили в 2023 году соглашение об академическом обмене студентов и преподавателей, а также подготовлен и сдан на конкурс проект академического обмена по программе Эрасмус+.
Юго-западный университет «Неофит Рильский» (SWU) находится в Благоевграде, Болгария, является одним из крупнейших государственных университетов страны. В университете 8 учебных корпусов, 18 аудиторий и лекционных залов с количеством посадочных мест более 100, и 20 аудиторий с количеством посадочных мест до 50, 84 конференц-зала, 72 лаборатории и компьютерных класса.