Unda, Toshkent kimyo-texnologiya instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, Sanoat ekologiyasi kafedrasi mudiri Igitov Farrux Baxtiyarovich, Silkat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi kafedrasi dotsenti Abduraxmonov Odil Eshmuxammadovich va ushbu kafedraning yosh olimlari ishtirok etdilar.
Xalqaro seminarda Koreyaning KITECH, KIRAM kompaniyalari vakillari hamda respublikamizning soha vakillari o'z ma'ruzalari bilan qatnashdilar.
Seminar yakunida Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Ilmiy ijodiy birlashma hamda Koreyaning "KIRAM" tashkiloti o'rtasida nodir va kamyob metallar kimyoviy texnologiyasi sohasida ilmiy hamkorlik o'rnatishga kelishib olindi.

В нем приняли участие проректор по научной работе и инновациям Пулатов Хайрулла Лутпуллаевич Ташкентского химико-технологического института, заведующий кафедрой промышленной экологии Игитов Фаррух Бахтиярович, доцент кафедры шелковых материалов и технологии редких и редких металлов Абдурахманов Одил Эшмухамедович и молодые ученые этого отдела.
В международном семинаре со своими докладами приняли участие представители корейских компаний KITECH, KIRAM и представители промышленности нашей республики.
По итогам семинара была достигнута договоренность об установлении научного сотрудничества в области химической технологии редких и редких металлов между Ташкентским химико-технологическим институтом и Научно-творческим объединением и корейской организацией «КИРАМ».