Unda, Toshkent kimyo-texnologiya instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, Sanoat ekologiyasi kafedrasi mudiri Igitov Farrux Baxtiyarovich, Silkat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi kafedrasi dotsenti Abduraxmonov Odil Eshmuxammadovich va ushbu kafedraning yosh olimlari ishtirok etdilar.
Xalqaro seminarda Koreyaning KITECH, KIRAM kompaniyalari vakillari hamda respublikamizning soha vakillari o'z ma'ruzalari bilan qatnashdilar.
Seminar yakunida Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Ilmiy ijodiy birlashma hamda Koreyaning "KIRAM" tashkiloti o'rtasida nodir va kamyob metallar kimyoviy texnologiyasi sohasida ilmiy hamkorlik o'rnatishga kelishib olindi.

It was attended by vice-rector for scientific affairs and innovations Pulatov Khairulla Lutpullayevich of the Tashkent Institute of Chemical Technology, head of the Department of Industrial Ecology Igitov Farrukh Bakhtiyarovich, associate professor of the Department of Silk Materials and Technology of Rare and Rare Metals Abdurakhmanov Odil Eshmukhammadovich and young scientists of this department.
Representatives of Korean companies KITECH, KIRAM and industry representatives of our republic participated in the international seminar with their reports.
At the end of the seminar, it was agreed to establish scientific cooperation in the field of chemical technology of rare and rare metals between the Tashkent Institute of Chemical Technology and the Scientific and Creative Association and the Korean "KIRAM" organization.