Toshkent kimyo-texnologiya institutida Ahmad Qodirov nomidagi Checheniston davlat universiteti xalqaro hamkorlik ishlari bo'yicha bo'lim boshlig'i Sebiyeva Taisiya Borisovna, "Ekologiya" fakulteti dekani Bekmurzayeva Rashiya Xamzatovnalar ishtirokida uchrashuv tashkil qilindi.
-1694521770307.jpg)
Ushrashuvda institutimizning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, O'quv ishlari bo'yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich, "Sanoat ekologiyasi" kafedrasi mudiri Igitov Farrux Baxtiyarovich, Xorijiy oliy ta'lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo'shma ta'lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo'limi professori Muxamedov Qobiljon Gafurovichlar ishtirok etishdi.
-1694521750636.jpg)
Uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Checheniston davlat universiteti hamkorligida " Ekologik ekspertiza va monitoring", "Ekologik menejment" mutaxassisliklari bo'yicha qo'shma magistratura dasturini tashkil etish, hamkorlikda ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish, ilmiy stajirovkalar, talabalar mobilligini tashkil etish kabi masalalar muhokama qilindi.

A meeting was organized at the Tashkent Institute of Chemical Technology with the participation of Sebiyeva Taisiya Borisovna, the head of the international cooperation department of the Chechen State University named after Ahmad Kadyrov, Bekmurzayeva Rashiya Khamzatovna, the dean of the "Ecology" faculty.
-1694521770307.jpg)
At the meeting, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovation Pulatov Khairulla Lutpullayevich, Vice-Rector for Educational Affairs Safarov Toyir Tursunovich, Head of the Department of "Industrial Ecology" Igitov Farrukh Bakhtiyarovich, Joint Education in Cooperation with Foreign Higher Education Institutions Mukhamedov Kabiljon Gafurovich, professor of program coordination department, participated.
-1694521750636.jpg)
At the meeting, in cooperation with the Tashkent Institute of Chemical Technology and the Chechen State University, the organization of a joint master's program in the specialties "Ecological Expertise and Monitoring", "Environmental Management", conducting joint scientific and research work, organizing scientific internships, student mobility, etc. issues were discussed.