Toshkent kimyo-texnologiya institutida Ahmad Qodirov nomidagi Checheniston davlat universiteti xalqaro hamkorlik ishlari bo'yicha bo'lim boshlig'i Sebiyeva Taisiya Borisovna, "Ekologiya" fakulteti dekani Bekmurzayeva Rashiya Xamzatovnalar ishtirokida uchrashuv tashkil qilindi.
-1694521770307.jpg)
Ushrashuvda institutimizning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, O'quv ishlari bo'yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich, "Sanoat ekologiyasi" kafedrasi mudiri Igitov Farrux Baxtiyarovich, Xorijiy oliy ta'lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo'shma ta'lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo'limi professori Muxamedov Qobiljon Gafurovichlar ishtirok etishdi.
-1694521750636.jpg)
Uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Checheniston davlat universiteti hamkorligida " Ekologik ekspertiza va monitoring", "Ekologik menejment" mutaxassisliklari bo'yicha qo'shma magistratura dasturini tashkil etish, hamkorlikda ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish, ilmiy stajirovkalar, talabalar mobilligini tashkil etish kabi masalalar muhokama qilindi.

В Ташкентском химико-технологическом институте была организована встреча с участием Себиевой Таисии Борисовны, заведующей отделом международного сотрудничества Чеченского государственного университета имени Ахмада Кадырова, Бекмурзаевой Рашии Хамзатовны, декана факультета «Экология».
-1694521770307.jpg)
На встрече проректор по научной работе и инновациям Пулатов Хайрулла Лутпуллаевич, проректор по учебной работе Сафаров Тойир Турсунович, заведующий кафедрой «Промышленная экология» Игитов Фаррух Бахтиярович, Совместное образование в сотрудничестве с зарубежными вузами Мухамедов Кабильжон Присутствовал профессор кафедры координации программ Гафурович.
-1694521750636.jpg)
На заседании совместно с Ташкентским химико-технологическим институтом и Чеченским государственным университетом организована совместная магистерская программа по специальностям «Экологическая экспертиза и мониторинг», «Экологический менеджмент», совместные исследования, научные стажировки, организация студенческих обсуждались вопросы мобильности и т.д.