Bugundan boshlab Toshkent kimyo-texnologiya instituti talabalari 2025/2026-o‘quv yili kuzgi semestridagi fanlar bo‘yicha yakuniy nazoratlarni topshirmoqda.
Xabaringiz bor O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 2-dekabrdagi “Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalar bilimini baholash va nazorat qilish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida”gi buyrug‘iga binoan Toshkent kimyo-texnologiya institutida yakuniy nazorat turini tashkil etish va o‘tkazishning tashkiliy chora-tadbirlari tasdiqlangan. (https://t.me/tktiuz/38088)
Bunga ko'ra institutimizda yakuniy nazorat imtihonlari yangi tartibda mutlaqo shaffof hamda adolatli tarzda o'tkazilmoqda. Yakuniy nazorat imtihonlari manfaatlar to‘qnashuvini oldini olishni nazarda tutgan holda Akademik faoliyat bo'yicha prorektor T.T.Safarov boshchiligida Akademik faoliyatni tashkil etish bo'limi, Ta’lim sifati nazorati bo‘limi, Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi hamda professor-o‘qituvchilaridan iborat tarkibda tuzilgan ishchi guruh tomonidan o‘tkazilmoqda.

С сегодняшнего дня студенты Ташкентского института химической технологии сдают выпускные экзамены по предметам осеннего семестра 2025/2026 учебного года.
Как вам известно, в соответствии с распоряжением Министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 2 декабря 2024 года «Об улучшении процедуры оценки и контроля знаний студентов в высших учебных заведениях» утверждены организационные меры по организации и проведению выпускных экзаменов в Ташкентском институте химической технологии. (https://t.me/tktiuz/38088)
Таким образом, выпускные экзамены в нашем институте проводятся в полностью прозрачной и справедливой форме по новой процедуре. Итоговые контрольные экзамены проводятся рабочей группой под руководством проректора по учебным вопросам Т.Т. Сафарова, в состав которой входят сотрудники Департамента организации учебной деятельности, Департамента контроля качества образования, Департамента управления антикоррупционной системой «Контроль-соблюдение», а также профессора и преподаватели, с учетом предотвращения конфликтов интересов.