Oliy aʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan oʻtkazilayotgan “Kreativ taʼlim va innovatsiya – Yangi Oʻzbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostida» InnoWeek-2023» innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasida o'tkazilayotgan innovatsion loyihalar ko'rgazmasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti kafedralari ham innovatsion ishlanmalari bilan ishtirok etmoqda.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov hamda chet eldan tashrif buyurgan delegatsiya a'zolari va investorlar innovatsion loyihalar ko'rgazmasida stendlarga qo'yilgan ishlanmalarni ko'zdan kechirar ekan bevosita Toshkent kimyo-texnologiya instituti kafedralari tomonidan kashf qilingan innovatsiyalarni ham ko'zdan kechirdilar.
Institutimizdan tashrif buyurgan mas'ullar ilmiy ishlanmalar va innovatsion loyihalarni tashrif buyuruvchilarga O'zbek, Rus va Ingliz tillarida tushuntirishmoqda.

Кафедры Ташкентского химико-технологического института приняли участие со своими инновационными проектами в выставке инновационных проектов, проводимой Министерством высшего образования, науки и инноваций под лозунгом «Креативное образование и инновации – основа развития Нового Узбекистана» в рамках в рамках недели инновационных идей «InnoWeek-2023».
Министр высшего образования, науки и инноваций Ибрагим Абдурахманов, а также члены делегации и инвесторы, прибывшие из-за рубежа, осматривая разработки, размещенные на стендах на выставке инновационных проектов, непосредственно увидели инновации, обнаруженные ведомствами Ташкентский химико-технологический институт.они прошли.
Приезжие представители нашего института рассказывают посетителям о научных разработках и инновационных проектах на узбекском, русском и английском языках.