Oliy aʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan oʻtkazilayotgan “Kreativ taʼlim va innovatsiya – Yangi Oʻzbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostida» InnoWeek-2023» innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasida o'tkazilayotgan innovatsion loyihalar ko'rgazmasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti kafedralari ham innovatsion ishlanmalari bilan ishtirok etmoqda.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov hamda chet eldan tashrif buyurgan delegatsiya a'zolari va investorlar innovatsion loyihalar ko'rgazmasida stendlarga qo'yilgan ishlanmalarni ko'zdan kechirar ekan bevosita Toshkent kimyo-texnologiya instituti kafedralari tomonidan kashf qilingan innovatsiyalarni ham ko'zdan kechirdilar.
Institutimizdan tashrif buyurgan mas'ullar ilmiy ishlanmalar va innovatsion loyihalarni tashrif buyuruvchilarga O'zbek, Rus va Ingliz tillarida tushuntirishmoqda.

Departments of the Tashkent Institute of Chemical Technology participated with their innovative projects in the exhibition of innovative projects held by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation under the slogan "Creative education and innovation - the basis of the development of New Uzbekistan" within the framework of the week of innovative ideas "InnoWeek-2023". is doing.
The Minister of Higher Education, Science and Innovation Ibrahim Abdurahmanov, as well as members of the delegation and investors visiting from abroad, while inspecting the developments placed on the stands at the exhibition of innovative projects, directly saw the innovations discovered by the departments of the Tashkent Institute of Chemical Technology. they passed.
Visiting officials from our institute explain scientific developments and innovative projects to visitors in Uzbek, Russian and English languages.