Yevropa Ittifoqi tomonidan moliyalashtirilayotgan “ECAMPUZ European World Talent Camp for Uzbekistan Scientists in Food Science and TechnologyE RASMUS-EDU-2022-CBHE" loyihasi doirasida 2023-yil 18-30-sentabr kunlari 5 O’zbekiston🇺🇿🇺🇿🇺🇿 OTM hamkor tashkilotlar, ya’ni - Toshkent kimyo-texnologiya instituti, Mirzo Ulug’bek nomidagi O'zbekiston Milliy Universiteti, Buxoro muhandislik-texnologiya instituti, Andijon Davlat Universiteti hamda Urganch Davlat Universitetidan 26 nafar bakalavriat, magistratura va PhD talabalari uchun loyihaning birinchi ikki haftalik trening kursi (CAMP 1) olib borilomoqda.
-1696670981697.jpg)
27-28 sentabr kunlari talabalar Ilg'or texnologiyalar markazida Kopengagen universiteti 🇩🇰 professor-o'qituvchilari tomonidan o'qitildi.
UCPH🇩🇰 jamoasi o'zbekistonlik talabalarni oziq-ovqat fanlari sohasidagi ilg'or bilimlar, innovatsion texnologiyalar va analitik usullar bilan tanishtirdi.
ECAMPUZ loyihasining CAMP 1 jamoasi O‘zbekistonning yetakchi pivo zavodi “UzCarlsberg”ga tashrif uyushtirdi, u yerda CAMP 1 ishtirokchilari xom ashyodan tayyor mahsulotgacha bo‘lgan zamonaviy pivo ishlab chiqarish liniyasini ko‘rdilar.
1-CAMP mini-konferentsiya bilan yakunlandi, unda guruhlar 2023-yil 29-sentabr kuni yalpi majlisda muammolarga oʻzlarining innovatsion yechimlarini ITMda taqdim etdilar va 2023-yil 31-dekabrgacha yakuniy hisobot ustida ishlash uchun Yevropa Ittifoqi trenerlaridan umumiy fikr-mulohazalarini oldilar.

Within the project “ECAMPUZ European World Talent Camp for Uzbekistan Scientists in Food Science and Technology ERASMUS-EDU-2022-CBHE”, co-funded by the European Union 🇪🇺🇪🇺🇪🇺, a two-week educational training CAMP 1 is being conducted from September 18 to September 30, 2023 among 26 undergraduate, graduate and PhD students from 5 Republican🇺🇿🇺🇿🇺🇿 universities of project partners:
Tashkent Institute of Chemical Technology, National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek, Bukhara Engineering and Technology Institute, Andijan State University and Urgench State University.
-1696670981697.jpg)
On September 27-28, students were trained in the Center for Advanced Technologies by the Professors and teachers from the University of Copenhagen🇩🇰 .
UCPH team🇩🇰 introduced advanced knowledge, innovative technologies and methods of analysis in the field of food science to Uzbek students.
The ECAMPUZ project CAMP 1 team organized a visit to a leading brewery plant in Uzbekistan “UzCarlsberg”, where the CAMP 1 participants saw the modern technological line of producing beer, from the raw material to the ready product.
CAMP 1 finished with a mini-conference in which the groups presented their innovative solutions to the problems in a plenary session in the CAT on 29th September 2023. Teams demonstrated their presentations and received general feedback from the EU trainers to work on their final report, which is to be presented by December 31st 2023.