Toshkent kimyo-texnologiya institutida O'zbekiston yoshlar ittifoqi institut boshlang'ich tashkiloti hamda Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyasi fakulteti hamkorligida sportning "stol tennisi" turi bo‘yicha qiziqarli va murosasiz musobaqa tashkil etildi.
Musobaqaning asosiy maqsadi — yoshlarning bo'sh vaqtini mazmunli o'tkazish, ularni sog‘lom turmush tarziga jalb etish va sportga bo‘lgan qiziqishini oshirishdan iborat.
Tadbir yakunida bunday sport musobaqalarini muntazam ravishda o‘tkazish va ularni mahallalar bilan hamkorlikda tashkil etish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

Table tennis competition as part of the "Refreshing 90 Days" project!
An interesting and uncompromising competition in the sport "table tennis" was organized at the Tashkent Institute of Chemical Technology in cooperation with the primary organization of the Institute of Youth Union of Uzbekistan and the Faculty of Food and Wine Technology.
The main goal of the competition is to provide young people with meaningful leisure time, attract them to a healthy lifestyle, and increase their interest in sports.
At the end of the event, an agreement was reached to regularly hold such sports competitions and organize them in cooperation with neighborhoods.