Bugun Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Toshkent kimyo-texnologiyalar institutida boʻlib, u yerda talabalar uchun yaratilgan sharoit hamda muqobil energiya manbalari boʻyicha loyihalar bilan tanishdi.
Institut rahbariyati muassasada elektr energiyasini tejash borasida olib borilayotgan ishlar haqida maʼlumot berdi. Qayta tiklanuvchi energiya manbalarini koʻpaytirish va ehtiyojdan kelib chiqib, elektr energiya ishlab chiqarishga moʻljallangan quyosh panellarini oʻrnatish lozimligi qayd etildi. Bu borada amalga oshirish rejalashtirilgan loyihalar bilan tanishtirildi vazir.
Shuningdek, yoshlar vaqtini mazmunli tashkil etish, ularni turli xil toʻgaraklarga jalb qilish va faoliyatlarini doimiy ragʻbatlantirib borish boʻyicha masʼullarga koʻrsatma berildi.
Bundan tashqari, vazir har bir oliy oʻquv yurtining brendini yaratish va bu brend yillar oʻtgani sayin har bir bitiruvchi yodida umrbod saqlanib qoladigan sharaf tuygʻusi boʻlishini taʼkidladi.

Today, the Minister of Higher Education, Science and Innovation visited the Tashkent Institute of Chemical Technologies, where he got acquainted with the conditions created for students and projects on alternative energy sources.
The management of the institute gave information about the work being done to save electricity in the institution. It was noted that it is necessary to increase renewable energy sources and install solar panels for electricity production based on the need. In this regard, the minister was introduced to the projects planned for implementation.
Also, instructions were given to those responsible for meaningful organization of young people's time, involving them in various circles and constantly encouraging their activities.
In addition, the minister emphasized the need to create a brand of each higher education institution, and this brand will be a sense of honor that will remain in the memory of every graduate over the years.