2025-yil 23-may kuni Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbHning “Markaziy Osiyoda iqtisodiyotning o‘sish tarmoqlari uchun professional ta’lim” (Professional Education for Economic Growth Sectors in Central Asia – PECA5) dasturi doirasida Latviya tabiiy fanlar va texnologiyalar universiteti (LTFTU) bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan “Oziq-ovqat texnologiyalari bo‘yicha barqaror o‘qitish uchun Markaziy Osiyoda o‘qituvchilarning malakasini oshirish” (Professional Development of Teachers in Central Asia for Sustainable Training in Food Technologies) mavzuidagi xalqaro loyiha natijalarini baholash maqsadida fokus-guruh yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda GIZ tashkilotining monitoring bo‘yicha mutaxassisi Xalil Kadjiyev tomonidan loyiha ishtirokchilari bilan suhbat o‘tkazildi. Uchrashuv davomida loyiha doirasida bajarilgan ishlar yuzasidan SWOT tahlili amalga oshirildi.
Tadbirda “Oziq-ovqat va parfyumeriya-kosmetika mahsulotlari texnologiyasi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari — Ruzibayev Akbarali, Djaxangirova Gulnoza, Akramova Ra'no, Raximov Dilshod, Xodjayev Sarvar, Salijonova Shaxnozaxon va Gaipova Shaxnozaxon faol ishtirok etdilar.
Fokus-guruh ishtirokchilari loyiha doirasidagi eng muhim yutuqlar, xalqaro hamkorlikka hissa qo‘shgan asosiy omillar, shuningdek, ta’lim muassasalari o‘rtasidagi hamkorlikni davom ettirishda uchrayotgan muammolar bo‘yicha fikr almashdilar hamda ish paketining SWOT tahlilini birgalikda o‘tkazdilar.

В рамках международного проекта GIZ PECA5 состоялось мониторинговое мероприятие с участием фокус-группы
23 мая 2025 года состоялась встреча фокус-группы по оценке результатов международного проекта «Профессиональное развитие учителей в Центральной Азии для устойчивого обучения в области пищевых технологий», который реализуется совместно с Латвийским университетом естественных наук и технологий (LTFTU) в рамках программы Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH «Профессиональное образование для секторов экономического роста в Центральной Азии – PECA5».
На данном мероприятии с участниками проекта провел дискуссию Халил Каджиев, специалист по мониторингу организации GIZ. В ходе встречи был проведен SWOT-анализ по проделанной в рамках проекта работе.
В мероприятии активное участие приняли профессора и преподаватели кафедры «Технология пищевых и парфюмерно-косметических изделий» - Рузибаев Акбарали, Джахангирова Гульноза, Акрамова Раъно, Рахимов Дилшод, Ходжаев Сарвар, Салиджонова Шахнозахон и Гаипова Шахнозахон. Участники фокус-группы обменялись мнениями о важнейших достижениях в рамках проекта, основных факторах, способствующих международному сотрудничеству, а также о проблемах, возникающих при продолжении сотрудничества между образовательными учреждениями, и совместно провели SWOT-анализ рабочего пакета.