“Gyeongsangbuk-do mintaqaviy vizasi bo‘yicha xorijiykadrlarni jalb qilish yarmarkasi” Inno Texnoparkda
2025-yil 18–19-sentabr kunlari “Inno” innovatsion o‘quv-ishlab chiqarish texnoparkida O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Koreya Respublikasining “Gyeongsangbuk-do” provinsiyasi hamkorligida yirik xalqaro tadbir bo‘lib o‘tmoqda.
Mazkur tadbirda Koreya Respublikasining Gyeongsangbuk-do viloyati, Gyeongsangbuk-do texnoparki, K-Dream chet elda iqtidorlarniishga olish markazi va boshqa kompaniyalar, O‘zbekiston tomonidan esa Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalarvazirligi, Inno Texnopark, Tashqi Migratsiya agentligi hamdahamkor universitetlar rahbarlari, Toshkent kimyo-texnologiyalar instituti rektori B.Sh.Usmonov, Karyera markazi boshlig‘I A.M.Mirkomilov, Oziq-ovqat vavinochilik texnologiyalari fakulteti dekani A.M.Normatovhamda Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyalari fakulteti bitiruvchi kurs talabalari ishtirok etishdi.
Tadbir boshlanishidan avval ikki tomon vakillari ma’sul xodimlar bilan birgalikda suhbat olib bordilar. Suhbat davomida tomonlar tanishuvi bo’lib o’tdi.
Tadbirning ochilish marosimida Koreya Respublikasidan tashrif buyurgan ma’sullar o’zlarining taqdimotlari bilab tanishtirdilar.
Tadbirdan so‘ng institutimiz rektori hamda boshqa hamkor unveristet rektori bilan birgalikda Koreya Respublikasi vakillari bilan hamkorlik aloqalarini o’rnatish maqsadida tor doirada suhbat jarayonlari bo’lib o’tdi. Uchrashuvda ikki tomon vakillari kelajakda hamkorlik aloqlarini o’rnatish bo’yicha kelishib olindi.
Ushbu tadbirda institutimiz bitiruvchilar Koreya Respublikasidan tashrif buyurgan korxona vakillari bilan ishga joylashish bo’yicha suhbat olib bordilar. Talablarimiz Koreya bozoridagi imkoniyatlardan foydalanish bo‘yicha amaliy maslahatlar berildi.

On September 18-19, 2025, a major international event is being held at the “Inno” innovative educational and production technopark in cooperation with the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and the Gyeongsangbuk-do province of the Republic of Korea.
The event was attended by representatives of the Republic of Korea, Gyeongsangbuk-do Province, Gyeongsangbuk-do Technopark, K-Dream Overseas Talent Recruitment Center and other companies, and from Uzbekistan, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, Inno Technopark, the Agency for External Migration and heads of partner universities, the rector of the Tashkent Institute of Chemical Technologies B.Sh.Usmonov, the head of the Career Center A.M.Mirkomilov, the dean of the Faculty of Food and Wine Technologies A.M.Normatov, and the graduating students of the Faculty of Food and Wine Technologies.
Before the start of the event, representatives of both sides held a joint meeting with the responsible employees. During the meeting, the parties were introduced.
At the opening ceremony of the event, the officials from the Republic of Korea made their presentations and introduced themselves.
After the event, the rector of our institute, together with the rector of another partner university, held a closed-door meeting with representatives of the Republic of Korea to establish cooperation. At the meeting, representatives of both parties agreed to establish cooperation in the future.
At this event, graduates of our institute had a job interview with representatives of enterprises visiting from the Republic of Korea. Our students were given practical advice on how to take advantage of the opportunities in the Korean market.