“Gyeongsangbuk-do mintaqaviy vizasi bo‘yicha xorijiykadrlarni jalb qilish yarmarkasi” Inno Texnoparkda
2025-yil 18–19-sentabr kunlari “Inno” innovatsion o‘quv-ishlab chiqarish texnoparkida O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Koreya Respublikasining “Gyeongsangbuk-do” provinsiyasi hamkorligida yirik xalqaro tadbir bo‘lib o‘tmoqda.
Mazkur tadbirda Koreya Respublikasining Gyeongsangbuk-do viloyati, Gyeongsangbuk-do texnoparki, K-Dream chet elda iqtidorlarniishga olish markazi va boshqa kompaniyalar, O‘zbekiston tomonidan esa Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalarvazirligi, Inno Texnopark, Tashqi Migratsiya agentligi hamdahamkor universitetlar rahbarlari, Toshkent kimyo-texnologiyalar instituti rektori B.Sh.Usmonov, Karyera markazi boshlig‘I A.M.Mirkomilov, Oziq-ovqat vavinochilik texnologiyalari fakulteti dekani A.M.Normatovhamda Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyalari fakulteti bitiruvchi kurs talabalari ishtirok etishdi.
Tadbir boshlanishidan avval ikki tomon vakillari ma’sul xodimlar bilan birgalikda suhbat olib bordilar. Suhbat davomida tomonlar tanishuvi bo’lib o’tdi.
Tadbirning ochilish marosimida Koreya Respublikasidan tashrif buyurgan ma’sullar o’zlarining taqdimotlari bilab tanishtirdilar.
Tadbirdan so‘ng institutimiz rektori hamda boshqa hamkor unveristet rektori bilan birgalikda Koreya Respublikasi vakillari bilan hamkorlik aloqalarini o’rnatish maqsadida tor doirada suhbat jarayonlari bo’lib o’tdi. Uchrashuvda ikki tomon vakillari kelajakda hamkorlik aloqlarini o’rnatish bo’yicha kelishib olindi.
Ushbu tadbirda institutimiz bitiruvchilar Koreya Respublikasidan tashrif buyurgan korxona vakillari bilan ishga joylashish bo’yicha suhbat olib bordilar. Talablarimiz Koreya bozoridagi imkoniyatlardan foydalanish bo‘yicha amaliy maslahatlar berildi.

«Региональная ярмарка вакансий по визам Кёнсан-Пукто» в технопарке «Инно»
18–19 сентября 2025 года в инновационном образовательно-производственном технопарке «Инно» совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и администрацией провинции Кёнсан-Пукто Республики Корея пройдет крупное международное мероприятие.
В мероприятии приняли участие представители Республики Корея, провинции Кёнсан-Пукто, Технопарка Кёнсан-Пукто, Центра по подбору зарубежных талантов K-Dream и других компаний, а также представители Узбекистана – Министерства высшего образования, науки и инноваций, Технопарка «Инно», Агентства по внешней миграции, руководители вузов-партнеров, ректор Ташкентского химико-технологического института Б.Ш. Усмонов, руководитель Центра карьеры А.М. Миркомилов, декан факультета пищевых и винодельческих технологий А.М. Норматов и выпускники факультета пищевых и винодельческих технологий.
Перед началом мероприятия представители обеих сторон провели совместное совещание с ответственными сотрудниками. В ходе встречи стороны были представлены друг другу.
На церемонии открытия мероприятия официальные лица Республики Корея выступили с презентациями и представились.
После мероприятия ректор нашего института совместно с ректором другого вуза-партнёра провёл закрытую встречу с представителями Республики Корея для установления сотрудничества. На встрече представители обеих сторон договорились о дальнейшем сотрудничестве.
В рамках данного мероприятия выпускники нашего института прошли собеседование с представителями предприятий, приехавших из Республики Корея. Нашим студентам были даны практические советы о том, как использовать возможности корейского рынка.