30-noyabr kuni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligida markaziy apparat, hududiy boshqarmalar, tizim tashkilotlari hamda oliy taʼlim muassasalari xodimlari uchun iqtisodiy oʻqish boʻlib oʻtdi.
Tadbirni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi oʻrinbosari Shohrux Daliyev ochib berdi. Unda barcha oliy ta'lim muassasalari qatori Toshkent kimyo-texnologiya instituti mas'ullari ham ishtirok etishdi.
Iqtisodiy oʻqish ijro intizomi tizimini takomillashtirish va ish jarayonini yanada samarali tashkil etishga qaratildi. Tadbirda Adliya vazirligi, “Unicon soft” mutaxassislari ijro intizomini mustahkamlash, “Ijro.gov.uz” va “Edo.ijro.uz” elektron tizimining oʻrni, ahamiyati hamda normativ-huquqiy hujjatlar loyihalarini ishlab chiqish tartibidagi yangiliklar, o‘zgarishlar haqida maʼruza qilib, sohadagi masalalar muhokama qilindi.

On November 30, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation held an economic training for employees of the central apparatus, regional departments, system organizations and higher educational institutions.
The event was opened by the First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation, Shohrukh Daliyev. It was attended by officials from all higher educational institutions, as well as the Tashkent Institute of Chemical Technology.
The economic training focused on improving the system of executive discipline and more efficient organization of the work process. At the event, specialists from the Ministry of Justice and Unicon soft made presentations on strengthening executive discipline, the role and importance of the electronic systems "Ijro.gov.uz" and "Edo.ijro.uz", as well as news and changes in the procedure for developing draft regulatory legal acts, and discussed issues in the field.