30-noyabr kuni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligida markaziy apparat, hududiy boshqarmalar, tizim tashkilotlari hamda oliy taʼlim muassasalari xodimlari uchun iqtisodiy oʻqish boʻlib oʻtdi.
Tadbirni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi oʻrinbosari Shohrux Daliyev ochib berdi. Unda barcha oliy ta'lim muassasalari qatori Toshkent kimyo-texnologiya instituti mas'ullari ham ishtirok etishdi.
Iqtisodiy oʻqish ijro intizomi tizimini takomillashtirish va ish jarayonini yanada samarali tashkil etishga qaratildi. Tadbirda Adliya vazirligi, “Unicon soft” mutaxassislari ijro intizomini mustahkamlash, “Ijro.gov.uz” va “Edo.ijro.uz” elektron tizimining oʻrni, ahamiyati hamda normativ-huquqiy hujjatlar loyihalarini ishlab chiqish tartibidagi yangiliklar, o‘zgarishlar haqida maʼruza qilib, sohadagi masalalar muhokama qilindi.

30 ноября Министерство высшего образования, науки и инноваций провело экономический тренинг для сотрудников центрального аппарата, региональных администраций, системных организаций и высших учебных заведений.
Мероприятие открыл первый заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Шахрух Далиев. В нем приняли участие все высшие учебные заведения, а также руководители Ташкентского химико-технологического института.
Экономическое обучение было направлено на совершенствование системы исполнительской дисциплины и более эффективную организацию трудового процесса. На мероприятии эксперты Министерства юстиции и «Юникон софт» выступили с докладами об укреплении исполнительной дисциплины, роли и значении электронных систем «Ijro.gov.uz» и «Edo.ijro.uz», а также обсуждались новости и изменения в порядке разработки проектов нормативно-правовых документов, вопросы в сфере.