Jumladan “Germaniya-Oʻzbekiston ilm-fan kuni” xalqaro ilmiy konferensiyasi oʻz ishini davom ettirmoqda.
Uning bosh maqsadi – ilm-fan va innovatsiya sohalaridagi yangi tadqiqotlar, Germaniyadagi turli taʼlim va tadqiqot dasturlari hamda ularda qatnashish shartlari, shu bilan birga, yashil innovatsiyalar, Germaniya va Oʻzbekiston oʻrtasidagi qoʻshma ilmiy-tadqiqot loyihalarini ishtirokchilarga tanishtirishdan iborat.
Shuningdek Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligida “Kreativ taʼlim va innovatsiya – Yangi Oʻzbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostida» InnoWeek-2023» innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasida Birlashgan Millatlar Tashkilotining Yevropa Iqtisodiy Komissiyasi (UNECE) bilan birgalikda “O‘zbekistonda barqaror vodorod ishlab chiqarish yo‘llari” xalqaro forumi bo‘lib o‘tmoqda.

В частности, продолжает свою работу международная научная конференция «День науки Германия-Узбекистан».
Его основная цель – познакомить участников с новыми исследованиями в области науки и инноваций, различными образовательными и исследовательскими программами Германии и условиями участия в них, а также зелеными инновациями и совместными исследовательскими проектами Германии и Узбекистана.
Также под девизом «Креативное образование и инновации – основа развития нового Узбекистана» в Министерстве высшего образования, науки и инноваций в рамках недели инновационных идей «InnoWeek-2023» совместно с Объединенной Европейская экономическая комиссия ООН (ЕЭК ООН) «Устойчивое производство водорода в Узбекистане» проходит международный форум «ллари».