Jumladan “Germaniya-Oʻzbekiston ilm-fan kuni” xalqaro ilmiy konferensiyasi oʻz ishini davom ettirmoqda.
Uning bosh maqsadi – ilm-fan va innovatsiya sohalaridagi yangi tadqiqotlar, Germaniyadagi turli taʼlim va tadqiqot dasturlari hamda ularda qatnashish shartlari, shu bilan birga, yashil innovatsiyalar, Germaniya va Oʻzbekiston oʻrtasidagi qoʻshma ilmiy-tadqiqot loyihalarini ishtirokchilarga tanishtirishdan iborat.
Shuningdek Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligida “Kreativ taʼlim va innovatsiya – Yangi Oʻzbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostida» InnoWeek-2023» innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasida Birlashgan Millatlar Tashkilotining Yevropa Iqtisodiy Komissiyasi (UNECE) bilan birgalikda “O‘zbekistonda barqaror vodorod ishlab chiqarish yo‘llari” xalqaro forumi bo‘lib o‘tmoqda.

In particular, the international scientific conference "Germany-Uzbekistan Science Day" continues its work.
Its main goal is to introduce participants to new research in the fields of science and innovation, various educational and research programs in Germany and the conditions for participation in them, as well as green innovation and joint research projects between Germany and Uzbekistan.
Also, under the motto "Creative education and innovation - the basis of the development of the new Uzbekistan" at the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, within the framework of the week of innovative ideas "InnoWeek-2023" together with the United Nations Economic Commission for Europe (UNECE) "Sustainable hydrogen production in Uzbekistan" "llari" international forum is taking place.