Oliy ta'lim muassasalari o'rtasida o'tkazilgan "Ma'rifat maydoni" ko'rik tanlovida institutning "Kimyogar" jamoasi 200dan ortiq OTM jamoalari o'rtasida faxrli 5-o'rinni egallab, g'oliblikni qo'lga kiritgan edi.
Kuni kecha institut rektori B.Sh.Usmonov, prorektorlar hamda institut rahbariyati ushbu g'alaba egalarini qilgan mehnati va erishgan yutuqlari bilan tabriklab, jamoa a'zolariga 28 000 000 so'mlik vaucher, planshet hamda jamoaning munosib marralarni egallashiga ko'makchi bo'lgan mas'ul xodimlari munosib taqdirlandilar.
Shuni alohida qayt etish joizki, Institut rektori ushbu tanlovda muvaffaqiyatli egallangan o‘rin og‘ir mashaqqat, katta mehnat hamda keng dunyoqarash bilan shakllantirilgan g‘oyaviy dasturlarning samarasi ekanligi, ushbu natija institut sha‘ni va obro‘yi uchun katta yutuq bo‘lganligini qayd etdilar.
Ana shunday haqiqiy yetakchilik qobiliyatiga ega yoshlar, Institut rahbariyati va yoshlar bilan ishlash bo'yicha mas'ullar tomonidan qo‘llab-quvvatlanishi demakki, tizimdagi yoshlarga bo‘lgan e‘tiborning nechog‘lik tog‘ri yo‘naltirilayotganidan dalolat ekanligi, mana shunday tanlovlarda bundan keyin ham tashabbus ko‘rsatib, harakatlar bardavom bo‘lib, bunday jamoalarning safi kengaysa, bu jamoa a‘zolari o‘z yutuqlari bilan namuna va o‘rnak bo‘lib, o‘zlarining mahorat maktablarida qator yosh shogird, izdoshlar qoldirib, yutuqlar ko‘paysa, institut rahbariyati tomonidan bunday sa‘y- harakatlar doimiy qo‘llab-quvvatlanishini, ta‘kidlab o‘tdilar.

Команда института «Кимёгар» заняла почетное 5 место среди более чем 200 высших учебных заведений и заняла призовое место на конкурсе «Марифат Поле», проводимом среди высших учебных заведений.
Вчера ректор института Б.Ш.Усманов, проректоры и руководство института поздравили победителей с трудолюбием и достижениями, наградив членов коллектива путевкой на сумму 28 000 000 сумов, планшетом, а также сотрудников, ответственных за помощь коллективу в достижении достойных целей.
Следует отметить, что ректор института отметил, что успешное место в этом конкурсе является результатом упорного труда, упорного труда и идейных программ, сформированных с широким кругозором, и этот результат является большим достижением для чести и репутации института.
Поддержка таких молодых людей, обладающих реальными лидерскими качествами, руководства института и лиц, ответственных за работу с молодежью, означает, что внимание системы к молодежи направлено в правильном направлении, они подчеркнули, что такие усилия будут постоянно поддерживаться руководством института, если достижения будут расти.