2024-yilning 2-noyabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti bosh binosida start-up ga qiziqishi mavjud talabalar uchun seminar trening bo'lib o'tdi.
Ushbu seminar treningda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo'limi boshlig'i N.N.Xodjayeva, Ta'limni rivojlantirish Respublika ilmiy-metodik markaz bosh mutaxassisi A.Xaitov va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
A.Xaitov start-up loyihalarni qanday prezentatsiya qilish va ularni ekspertlarga taqdim etish, iqtisodiy qismlarni to'g'ri taxlil qilish haqida batafsil ma'lumot berib, talabalarning loyihalarini tinglab kamchiliklarni bartaraf qilish bo'yicha tavsiyalar berib o'tdi.

Для талантливых студентов организован семинар-тренинг по стартап-проектам
2 ноября 2024 года в главном корпусе Ташкентского химико-технологического института прошел семинар-тренинг для студентов, заинтересованных в стартапе.
Ректор Ташкентского химико-технологического института Османов Ботир Шукуриллаевич, проректор по научной работе и инновациям Пулатов Хайрулла Лутпуллаевич, заведующая отделом по работе с одаренными студентами Н.Н. Ходжаева, главный специалист Республиканского научно-методического центра им. В развитии образования А. Хаитов и студенты приняли участие.
А.Хаитов дал подробную информацию о том, как презентовать стартап-проекты и представить их экспертам, правильно провести анализ экономической части, выслушал проекты студентов и дал рекомендации по устранению недостатков.