Ushbu majlisni Toshkent kimyo-texnologiya instituti o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor T.T.Safarov sо‘zga chiqib majlisni ochib berdi, hamda majlis ishtirokchilariga 2024-yili 25-martdagi 94-sonli buyruqni o‘qib eshitirildi. Buyruqda Xalqaro akkreditatsiyadan o‘tish uchun “Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi” fakultetidan “Oziq-ovqat texnologiyasi” yo‘nalish tanlab olinganligini so‘zladi. Bu akkreditatsiyaga hamma ma’suliyat bilan yondashish zarurligini ta’kidlab o‘tdi.
So‘ng ilmiy-uslubiy kengash raisi U.N.Baltabayev sо‘zga chiqib, “Oziq-ovqat va parfyumeriya kosmetika mahsulotlari texnologiyasi” hamda “Oziq-ovqat xavfsizligi va funksional mahsulotlari texnologiyasi” kafedralarida “Ishchi guruhlari” tuzish va birgalikda tayyorgarlik ko‘rilishini aytib o‘tdi. Majlis so‘ngida Xalqaro akkreditatsiyadan o‘tish uchun tayyorgarlik ko‘rish maqsadida ishchi guruhlari tuzildi va Xalqaro akkreditatsiyadan o‘tkazilishi uchun ishchi guruhga vazifalar yuklatildi.

T.T. Safarov, vice-rector for educational affairs of the Tashkent Institute of Chemical Technology, opened the meeting with a speech, and the participants of the meeting were read the order No. 94 of March 25, 2024. In the order, he said that the "Food Technology" course was selected from the "Food Products Technology" faculty for international accreditation. He emphasized the need to approach accreditation with all responsibility.
Then the chairman of the Scientific and Methodical Council U.N. Baltabayev made a speech and said that "Working groups" will be created and prepared together in the departments of "Technology of Food and Perfumery and Cosmetic Products" and "Technology of Food Safety and Functional Products". 'tdi. At the end of the meeting, working groups were formed to prepare for the international accreditation and tasks were assigned to the working group for the international accreditation.