Uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti O'quv ishlar boyicha prorektor T.Safarov, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Z.Babaxanova, “Kimyoviy moddalar texnologiyasi” fakulteti dekani Sh.Buxorov, “Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi” fakulteti dekani L. Yusupova, “Yuqori Molekulali birikmalar va plastmassalar texnologiyasi” kafedrasi mudiri R.Adilov, “Neftni qayta ishlash kimyoviy texnologiyasi” kafedrasi mudiri J.Mo'minov,”Gazni qayta ishlash kimyoviy texnologiyasi” kafedrasi mudiri Sh.Mengliyev, “Texnologik mashina va jihozlar kafedrasi mudiri” G.Xakimova, Xalqaro aloqalar bo'limi boshlig'i S.Saidaxmadovlar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida Baku Oliy neft maktabi vakillari bilan akademik tadqiqotlar boʻyicha hamkorlikni yanada rivojlantirish, bakalavr, magistratura va doktorantura talabalari uchun akademik mobillik va qo’shma ta’lim dasturlarini tashkil etish hamda professor-o’qituvchilarning malaka oshirish kurslarini tashkillashtirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, Petroleum Engineering" va "Kimyo muhandisligi" yo'nalishlari bo'yicha qo’shma ta’lim dasturlarni tashkillashtirish reja qilib olindi.

At the meeting, vice-rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology T. Safarov, vice-rector for international cooperation Z. Babakhanova, dean of the faculty of "Chemical substances technology" Sh. Bukhorov, dean of the faculty of "Chemical technology of fuel and organic compounds" L. . Head of the Department" G. Khakimova, Head of International Relations Department S. Saidakhmadov participated.
During the meeting, the issues of further development of cooperation in academic research, organization of academic mobility and joint education programs for bachelor, master and doctoral students, as well as organization of training courses for professors and teachers were discussed with the representatives of Baku Higher Oil School.
It is also planned to organize joint educational programs in the fields of "Petroleum Engineering" and "Chemical Engineering".