2023-yil 23-sentyabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutining Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakulteti Yuqori molekulali birikmalar va plastmassalar kafedrasida "Tadbirkor va talaba-yoshlar uchrashuvi" bo'lib o'tdi. Unda institut Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i A.Mirkomilov, Noorganik moddalar kimyoviy texnologiyasi kafedra mudiri M.Djandullayeva, kafedra professor-o‘qituvchilari, tyutorlar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi. Shuningdek, uchrashuvga СП ООО “ASIA AGRO CHEMIGAL GROUP” To‘ychiev Rashid - kommerchekiy direktor, yetakchi mutaxasis Abdujabborov Yuldashboy, Inagamov Iskandar Taxirovich tadbirkor va Xojimatiy Toxir Tura ugli tashrif buyurdilar.
Tadbirni Yuqori molekulali birikmalar va plastmassalar kafedra mudiri prof. M.Djandullayeva kirish so'zi bilan ochib berdi. Shundan so'ng ochiq muloqot shaklida kechgan uchrashuvda tashrif buyurgan tadbirkor talabalarga o'zlarining qimmatbaho maslahatlari ulashib, hayotda har bir inson tadbirkor bo'lishi kerakligi haqida ta'kidladilar.
Hozirgi kunda Prezidentimiz tashabbusi bilan yosh tadbirkorlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, shart-sharoitlar hamda imtiyozlar haqida ma'lumot berilar ekan, talabalar ham o'zlarining qiziqtirgan savollarini berib, tashrif buyuruvchilardan yetarlicha javob oldilar. Tadbir so‘ngida institut korxona rahbariyati bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatish bo‘yicha kelishib olindi.

23 сентября 2023 года на кафедре высокомолекулярных соединений и пластмасс химико-технологического факультета Ташкентского химико-технологического института прошла «Встреча предпринимателей и студенческой молодежи». В нем приняли участие заведующий отделом маркетинга и студенческой практики института А.Миркомилов, заведующая кафедрой химической технологии неорганических веществ М.Джандуллаева, профессора и преподаватели кафедры, преподаватели и студенты. Также на встрече присутствовали СП ООО «ASIA AGRO CHEMIGAL GROUP» Тойчиев Рашид – коммерческий директор, ведущий специалист Абдужабборов Юлдашбой, Инагамов Искандар Тахирович, бизнесмен и Ходжимати Тахир Тура.
Организатором мероприятия выступил заведующий кафедрой высокомолекулярных соединений и пластмасс проф. М. Джандуллаева открыла вступительную речь. После этого в ходе встречи открытого диалога приезжий бизнесмен поделился со студентами своими ценными советами и подчеркнул, что каждый человек по жизни должен быть предпринимателем.
Сообщая о возможностях, условиях и привилегиях, созданных для молодых предпринимателей по инициативе Президента, студенты также задавали интересующие их вопросы и получали достаточные ответы от посетителей. По итогам мероприятия между институтом и руководством предприятия была достигнута договоренность об установлении отношений сотрудничества.