2023-yil 23-sentyabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutining Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakulteti Yuqori molekulali birikmalar va plastmassalar kafedrasida "Tadbirkor va talaba-yoshlar uchrashuvi" bo'lib o'tdi. Unda institut Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i A.Mirkomilov, Noorganik moddalar kimyoviy texnologiyasi kafedra mudiri M.Djandullayeva, kafedra professor-o‘qituvchilari, tyutorlar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi. Shuningdek, uchrashuvga СП ООО “ASIA AGRO CHEMIGAL GROUP” To‘ychiev Rashid - kommerchekiy direktor, yetakchi mutaxasis Abdujabborov Yuldashboy, Inagamov Iskandar Taxirovich tadbirkor va Xojimatiy Toxir Tura ugli tashrif buyurdilar.
Tadbirni Yuqori molekulali birikmalar va plastmassalar kafedra mudiri prof. M.Djandullayeva kirish so'zi bilan ochib berdi. Shundan so'ng ochiq muloqot shaklida kechgan uchrashuvda tashrif buyurgan tadbirkor talabalarga o'zlarining qimmatbaho maslahatlari ulashib, hayotda har bir inson tadbirkor bo'lishi kerakligi haqida ta'kidladilar.
Hozirgi kunda Prezidentimiz tashabbusi bilan yosh tadbirkorlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, shart-sharoitlar hamda imtiyozlar haqida ma'lumot berilar ekan, talabalar ham o'zlarining qiziqtirgan savollarini berib, tashrif buyuruvchilardan yetarlicha javob oldilar. Tadbir so‘ngida institut korxona rahbariyati bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatish bo‘yicha kelishib olindi.

On September 23, 2023, "Entrepreneur and student-youth meeting" was held at the Department of High Molecular Compounds and Plastics of the Faculty of Chemical Technology of the Tashkent Institute of Chemical Technology. A. Mirkomilov, head of the department of marketing and student practice of the institute, head of the department of chemical technology of inorganic substances M. Djandullayeva, professors and teachers of the department, tutors and students took part in it. Also, SP OOO "ASIA AGRO CHEMIGAL GROUP" Toychiev Rashid - commercial director, leading specialist Abdujabborov Yuldashboy, Inagamov Iskandar Takhirovich, businessman and Khojimati Takhir Tura visited the meeting.
The event was organized by the head of the department of high molecular compounds and plastics prof. M. Djandullayeva opened with an introduction. After that, in an open dialogue meeting, the visiting businessman shared his valuable advice with the students and emphasized that every person should be an entrepreneur in life.
While informing about the opportunities, conditions and privileges created for young entrepreneurs at the initiative of the President, the students also asked their interesting questions and received sufficient answers from the visitors. At the end of the event, an agreement was reached between the institute and the management of the enterprise to establish cooperation relations.